Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek wieczorem silny wiatr zerwał dachy z 3 budynków mieszkalnych w miejscowości Jastrząb w gminie Poraj. Nikt nie ucierpiał na zdrowiu - podała straż pożarna.


Fot. Andrzej Kozłowski
Właściciel posesji pokazuje ogrom strat

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu, zabezpieczono teren działań i stwierdzono, że na trzech budynkach mieszkalnych zostały zerwane dachy. Na ulicy Porajskiej spadający dach dodatkowo uszkodził sieć energetyczną, w związku z czym, na miejsce zdarzenia zadysponowano pogotowie energetyczne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na usunięciu uszkodzonych zwisających elementów dachów oraz zabezpieczeniu uszkodzonych budynków plandekami. W akcji uczestniczyły 2 zastępy PSP, 3 jednostki OSP z KSRG, 3 jednostki spoza KSRG, pogotowie energetyczne - informuje Państwowa Straż Pożarna.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na miejsce zdarzenia przybyli starosta myszkowski Marian Wróbel i wójt Poraja Marian Szczerbak

W środę rano, na miejsce zdarzenia, przybył starosta myszkowski Marian Wróbel wraz z przedstawicielem powiatowych służb zarządzania kryzysowego, wójt gminy Poraj Marian Szczerbak (obecny w czasie nocnej akcji), radny gminy Poraj Janusz Błaszczyk i przedstawiciele OSP w Jastrzębiu. Rozpoznano potrzeby poszkodowanych oraz omówiono kwestie prawne, proceduralne i organizacyjne związane z niesieniem pomocy w przyszłości, w przypadku takich zdarzeń.12

SIE

2009

52356

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.