Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 1 września, swoje urzędowanie rozpoczął nowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz. W związku z tym w urzędzie odbyło się spotkanie władz Starostwa oraz dyrekcji z kierownictwem i pracownikami tej instytucji.


Fot. Andrzej Kozłowski
W swojej dotychczasowej działalności zawodowej pracowałem zawsze pomagając ludziom, zajmując się pomocą społeczną i zwalczaniem bezrobocia. - mówił nowy dyrektor Marek Węgrzynowicz.

Sala konferencyjna Powiatowego Urzędu Pracy we wtorek zapełniła się kierownictwem i pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy. Spora część z nich przyszła na spotkanie, aby poznać zarówno nowego dyrektora Marka Węgrzynowicza, jak i jego plany, oraz pożegnać odchodzącego ze stanowiska Czesława Miklasa. W spotkaniu wprowadzającym nowego szefa urzędu pracy uczestniczyli: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, nowy dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz, b. dyrektor Czesław Miklas, przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia Andrzej Pluta oraz kierownictwo Urzędu Pracy i pracownicy instytucji. Starosta Marian Wróbel, przedstawił swoje oczekiwania względem funkcjonowania Urzędu Pracy i pracowników tej instytucji.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Najważniejszymi osobami w Urzędzie Pracy, nie jest dyrektor i pracownicy, ale interesant, człowiek. Osoba najczęściej w jakimś stopniu skrzywdzona przez los, która znalazła się w trudnej sytuacji. Powinnością pracowników tego urzędu jest pomóc temu człowiekowi." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.

Starosta wśród oczekiwań względem przyszłej działalności urzędu wymienił m.in. większe pozyskiwanie środków pozabudżetowych na łagodzenie skutków bezrobocia, pomoc przedsiębiorcom z jednoczesną weryfikacją wykorzystania tych środków.
Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia Andrzej Pluta, zapewnił o pomocy PUP-owi i współpracy. Ustępujący dyrektor Miklas stwierdził m.in.: "Dziękuję wszystkim za Waszą pracę. Proszę abyście nie ustawali w swoich dążeniach i działaniach na rzecz łagodzenia skutków bezrobocia. Chciałbym prosić, abyście w swojej pracy zwiększali swoją życzliwość względem interesantów. Jestem emerytem z tego urzędu i zawsze będę się czuł emocjonalnie związany z tą instytucją." Odchodzący dyrektor życzył sukcesów następcy i wśród najbliższych i najważniejszych zadań dla PUP w najbliższej przyszłości wymienił absorpcję środków unijnych z Kapitału Ludzkiego poddziałania 6.1.1. - Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób pozostających bez zatrudnienia oraz stworzenie warunków dla rozwoju aktywności zawodowej w regionie. Jak zauważono na spotkaniu w ostatnich miesiącach, nieznacznie ale jednak spadł poziom bezrobocia w powiecie myszkowskim. Nowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz stwierdził: "Jako urząd będziemy przede wszystkim służyć ludziom. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej pracowałem zawsze pomagając ludziom, zajmując się pomocą społeczną i zwalczaniem bezrobocia. Liczę na współpracę z pracownikami urzędu i z wszystkimi, którym sprawy zwalczania bezrobocia leżą na sercu".

08

WRZ

2009

25444

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.