Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Starostwo, dobrze zostały przygotowane do nowego roku szkolnego. W trakcie wakacji przeprowadzono w nich niezbędne remonty, a nabór również przebiegł zgodnie z oczekiwaniami.

Szkoły wyremontowane
Starostwo wykorzystało wakacyjną przerwę na wykonanie potrzebnych prac remontowych i modernizacyjnych. Dzięki dofinansowaniu Starostwa wymieniono kilkanaście okien, zmodernizowano pracownię chemiczną, wyremontowano dach sali gimnastycznej, wykonano niezbędną przeróbkę instalacji wodociągowej oraz kanalizacyjnej i remont korytarzy szkolnych w budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie - Będuszu. W ZS Nr 1 w Myszkowie, przy ul. Kwiatkowskiego ekipa remontowa ZEAS wyremontowała pracownię ekonomiczną i bibliotekę, wykonano również izolację części fundamentów od strony boiska. W ZS przy ul. Kwiatkowskiego trwa ekspertyza sali gimnastycznej. "Przygotowujemy się do audytu, który będzie konieczny do aplikowania o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, na kompleksową termomodernizację obiektu szkoły." - informuje starosta Marian Wróbel. W Zespole Szkół w Żarkach wymieniono 23 okien oraz jedne drzwi, dokończono także adaptację pracowni kosmetycznej i przeprowadzono remont dachu łącznika pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną. W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie wymieniono dwoje drzwi i pomalowano stołówkę, pokój nauczycielski, kilka sal lekcyjnych oraz szatnię. Całością prac remontowych zajął się Zespół Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych. Prace modernizacyjne w szkołach sfinansowane zostały z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za blisko 690 tys. zł, a także z budżetu szkoły, dochodów własnych, rad rodziców i sponsorów.
"W miarę finansowych możliwości Starostwa dokonujemy niezbędnych remontów w szkołach. Z pewnością potrzeby w tym zakresie są jednak dużo większe, jednak wieloletnich zaniedbań nie jesteśmy w stanie naprawić w ciągu jednego roku szkolnego. Sporo inwestycji wykonujemy także poza okresem wakacji. Wiele prac wykonywanych jest na bieżąco przez brygadę remontową naszego ZEAS-u. Nieustannie szukamy źródeł z poza budżetu powiatu, m.in. z PFOŚiGW na prace termomodernizacyjne w budynkach szkół, u sponsorów jak i rodziców uczniów." - mówi starosta Marian Wróbel.

08

WRZ

2009

66995

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.