Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 2 września zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący początek nowego roku szkolnego 2009/2010 w szkołach powiatu myszkowskiego. Uroczystości odbyły się m.in. w Żarkach, gdzie pierwszy dzwonek był również pierwszymi momentami dyrektorowania nowej dyrektor.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pamiętajcie, że szkoła daje wam dobry start, zdobędziecie konieczną wiedzę i doświadczenia - powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel

Inauguracja roku szkolnego odbyła się we wszystkich szkołach powiatu myszkowskiego. W każdej z n ich uczniowie oraz zaproszeni goście powitali z zadumą i powagą nowy rok szkolny od odśpiewania hymnu państwowego. Gośćmi rozpoczęcia roku w Zespole Szkół w Żarkach byli: starosta myszkowski Marian Wróbel i członek Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec. "Przystępujecie po wakacyjnej przerwie do obowiązków szkolnych. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie pasmem radosnych przeżyć, sukcesów i wiary w lepsze jutro. Pamiętajcie, że szkoła daje wam dobry start, zdobędziecie konieczną wiedzę i doświadczenia." - mówił starosta Marian Wróbel w swoim inauguracyjnym przemówieniu skierowanym do uczniów. Starosta mówił ponadto o istocie procesu nauczania dla młodego pokolenia, o korzyściach płynących z wzorowej nauki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowa dyrektor ZS w Żarkach - Mariola Piątek - Piłat

"Rozpoczynam dziś współpracę z rozumiejącymi potrzeby szkoły i dbającymi władzami starostwa, znakomitym gronem pedagogicznym, ambitną młodzieżą i życzliwymi rodzicami. - mówiła dyrektor Mariola Piątek - Piłat. "Państwa profesjonalizm i kompetencje zasługują na duże uznanie. Cieszę się, że głównym państwa priorytetem jest podnoszenie jakości kształcenia. - mówiła w swoim inauguracyjnym wystąpieniu obejmująca stanowisko dyrektora Piątek - Piłat. Była to pierwsza okazja dla nowej dyrektor, aby zaprezentować się przed uczniami po raz pierwszy.
Okolicznościowe akademie rozpoczynające nowy rok szkolny odbyły się także w innych powiatowych placówkach. Wicestarosta Jan Kieras uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Będuszu i Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie wraz z Andrzejem Jastrzębskim, członkiem Zarządu Powiatu. W myszkowskim Liceum gościł z kolei Mariusz Morawiec. W kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Myszkowie, odprawiona została msza święta w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego, w której uczestniczyła młodzież ze szkół parafii.

08

WRZ

2009

16125

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.