Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sobotę 29 sierpnia br. w Pińczycach, odbyła się uroczystość obchodów 90-lecia powstania tutejszej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W doniosłych uroczystościach nie przeszkodził nawet rzęsisty deszcz. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy był radny gminy Koziegłowy Józef Lazar.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta podarował pińczyckim strażakom okolicznościową paterę

Jubileusz strażaków z Pińczyc swoją obecnością uświetnili m.in. : senator gen. Zbigniew Meres - prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Katowicach, posłowie na Sejm RP Grzegorz Sztolcman i Jadwiga Wiśniewska, prezes KZKiOR Władysław Serafin, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, zastępca burmistrza Stanisław Błoński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, radni powiatowi i gminni, w tym m.in. Dorota Kaim - Hagar, Andrzej i Zofia Jastrzębscy i Jacek Sularz, oraz poczty jednostek OSP z terenu gminy Koziegłowy. List z życzeniami przysłała eurodeputowana Małgorzata Handzlik. Mszę św. poświęconą strażakom i ich rodzinom odprawił ks. Tadeusz Mikołajczyk.


Fot. Andrzej Kozłowski
Inicjatorem obchodów rocznicy OSP był radny gminy Koziegłowy Józef Lazar.

Wszyscy zgromadzeni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych życzyli pińczyckim druhom wszelkiej pomyślności. M.in. starosta myszkowski Marian Wróbel powiedział: "Cieszycie się wyjątkowym społecznym uznaniem. Strażak ochotnik to wyjątkowa służba, wymagająca sprawności, siły charakteru, gotowości do poświęcenia. Strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożony jest drugi człowiek i jego życie, zdrowie czy mienie. Gotowość bycia strażakiem niesie w sobie zobowiązanie do służby społeczeństwu. Jesteście kompetentni, oddani, coraz lepiej przygotowani i wyposażeni. Wszystkie te czynniki powodują, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa, że wiemy, iż w chwili zagrożenia nie zabraknie w miejscu akcji strażaków, którzy udzielą niezbędnej i skutecznej pomocy. Życzę pomyślności, życzę, żeby była w Was wielka gotowość do działania i żebyście nie byli zbyt często wystawiani na próby."


Fot. Andrzej Kozłowski
Rodzinne zdjęcie uczestników imprezy

Starosta Marian Wróbel wręczył strażakom okolicznościową paterę ufundowaną z okazji jubileuszu dziewięćdziesięciolecia jednostki. Były również strażackie suweniry od posła Grzegorza Sztolcmana.

07

WRZ

2009

89069

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.