Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas minionej sesji rady powiatu, starosta myszkowski Marian Wróbel, poinformował radnych o najważniejszych wydarzeniach dotyczących funkcjonowania samorządu powiatowego w okresie wakacyjnym. Wynika z niego, że w trakcie letnich kanikuł Starostwo zdecydowanie nie próżnowało i prowadziło na szeroką skalę inwestycje m.in. w służbie zdrowia, na drogach i w oświacie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sesja Rady Powiatu

W służbie zdrowia
Trwają intensywne prace przy rozbudowie Szpitala Powiatowego. Każdy przejeżdżający tamtędy widzi, że mury pną się do góry i sięgają już ponad budowlane ogrodzenie. Jak zapowiedział starosta Wróbel, terminy prac na pewno nie są zagrożone i możemy być spokojni o tempo robót przy budowie nowego skrzydła szpitala. Zadaszenie budynku powinno nastąpić w listopadzie. Starosta przypomniał również o ukończonym remoncie Przychodni w Koziegłowach, która została oficjalnie oddana po remoncie w lipcu. Za 1,2 mln zł pacjenci przychodni mogą być teraz przyjmowani w komfortowych warunkach, uzyskując niezbędną pomoc medyczną. Zakończyły się także prace, kosztujące ok. 60 tys. zł, przy termomodernizacji budynku przychodni na Osińskiej Górze. Pieniądze na ten cel wyłożył z własnych środków SP ZOZ w Myszkowie. Starosta wspomniał również o pozyskanym przez myszkowski Szpital sprzęcie medycznym, za ok. 2 mln zł, pochodzące ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, na dofinansowania infrastruktury lecznictwa zamkniętego.

Na drogach
Kontynuowane są intensywne prace przy budowie ronda przed Starostwem. "Prace postępują w szybkim tempie i spodziewam się ich zakończenia do połowy października - poinformował starosta Marian Wróbel. Starosta, korzystając z okazji, przeprosił wszystkich mieszkańców za niedogodności związane z problemami w ruchu drogowym, występującymi w obrębie budowy ronda.
Budowana jest droga na odcinku Huta Stara - Pińczyce, która kosztować będzie ok. 2,5 mln zł, częściowo kwota blisko 400 tys. zł, tą inwestycję wesprze Gmina Koziegłowy. Do końca września, zdaniem starosty, powinny zakończyć się prace na odcinku Helenówka - Jaworznik. Na ten cel powiat pozyskał środki od marszałka, w sumie 1,5 mln zł. Przed tygodniem powiat podpisał również umowę z wojewodą śląskim, na sfinansowanie kwotą ponad 680 tys. zł, budowy drogi Winowno - Krusin - DK1, inwestycja powstanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek". Przetarg już został rozstrzygnięty, a prace powinny zakończyć się do końca września. Za ponad 3,5 mln zł, pochodzące ze środków unijnych, wkrótce rozpoczęta zostanie budowa drogi Bliżyce - Sokolniki. W tym tygodniu starostwo ogłosi przetarg na wykonawce tej drogi. W ubiegłym tygodniu wyłoniono wykonawcę drogi Gorzków Stary - Ludwinów, a prace powinny również zakończyć się przed październikiem. "Jak widać inwestycji drogowych w trakcie realizacji Starostwo ma sporo, a będzie wkrótce kilka nowych, gdyż procedury finansowe w ramach przygotowania inwestycji, są już daleko zaawansowane." - mówił starosta Wróbel.

W oświacie
W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie za 6 tys. zł wykonano 2 szt. drzwi wejściowych od strony boiska, w ZS w Żarkach w trakcie realizacji jest wymiana 23 szt. okien, drzwi magazynowych oraz docieplenie dachu. W sumie na te prace Starostwo przeznaczyło blisko 42 tys. zł. W ZS w Będuszu za ponad 17 tys. zł wymieniane są okna, natomiast w Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie, trwa ekspertyza sali gimnastycznej. "Przygotowujemy się do audytu, który będzie konieczny do aplikowania o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, na kompleksową termomodernizację obiektu szkoły." - poinformował starosta Wróbel.
Ponadto starosta Marian Wróbel, poinformował o przebudowywanym budynku niskim starostwa. Sierpniowa sesja była ostatnim w historii powiatu posiedzeniem radnych w starej sali sesyjnej.

02

WRZ

2009

33602

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.