Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodzież z "Kościuszki" przedsiębiorcza

Młodzież z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, uczestniczyła przez wiele miesięcy w projekcie "Moja firma w mojej gminie". We wtorek 6 października, w szkole miało miejsce podsumowanie akcji.

Projekt "Moja firma w mojej gminie" realizowany jest przez fundację VIRIBUS UNITIS we współpracy z wykładowcami Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W projekcie wzięło udział 30 uczniów szkoły, którzy zgłosili się na ochotnika. Uczniowie chcieli pogłębić swoją wiedzę o tym, jak założyć własną firmę i jak radzić sobie z jej prowadzeniem. Kilku tzw. liderów wzięło później udział w zajęciach prowadzonych w Akademii Ekonomicznej Katowicach, a zdobytą wiedzę przekazywali uczniom w żareckiej szkole.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Dzięki tej akcji młodzież mogła wykazać się inwencją twórczą związaną z przedstawieniem propozycji na prowadzenie własnej firmy. Mam głęboką nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza, zwiększy ich aktywizację na rynku pracy" - mówiła dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek - Piłat.

Projekt realizowany był od marca. W jego trakcie uczniowie przedstawiali własne pomysły na prowadzenie firmy, wśród pomysłów dominowały: transport, informatyka, gastronomia, sklepy spożywcze, usługi kosmetyczne i catering. Na uwagę zasługują również inne pomysł, jak: firmy nagłaśniające imprezy plenerowe, pośredniczące w handlu lokalnymi pamiątkami czy sklepy internetowe. Na podstawie przeprowadzonych badań uczniowie wywnioskowali, że największym zapotrzebowaniem w gminie Żarki cieszą się usługi komputerowe i na tej podstawie stworzyli podstawowe informacje o firmie z tej branży i przeanalizowali jej funkcjonowanie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne zakończenie projektu

Zakończenie akcji miało miejsce 6 października w Zespole Szkół w Żarkach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Gminy Stanisława Nowak, dyrektor ZEAS w Myszkowie Leon Okraska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz. Uczniowie mieli okazje wysłuchać również prezentacji na temat rynku ubezpieczeń społecznych, którą przeprowadził Andrzej Sutkowski z firmy AVIVA Commercial Union, a na temat prowadzenia firmy mówiła Aleksandra Musiał z Młodzieżowego Centrum Kariery. Akcję "Moja firma w mojej gminie" koordynowały nauczycielki szkoły: Małgorzata Skinder, Dagmara Jaskólska i Anna Dzieża.

24

PAŹ

2009

21935

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.