Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jak poruszać się na rynku pracy? Jak aktywnie szukać miejsca zatrudnienia? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą? Jak napisać list motywacyjny i przygotować niezbędne dokumenty? W tych i innych kwestiach związanych z poszukiwaniem pracy ma pomóc Klub Pracy, który funkcjonuje przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zajęcia w Klubie Pracy

Klub działa już niemal od roku. W ubiegłym roku i w pierwszej połowie tego przeprowadzono blisko 30 warsztatów aktywizacyjnych. Z usług Klubu Pracy skorzystało już ponad 500 osób chętnych. Zajęcia w Klubie mają różną formułę. Odbywają się spotkania jedno - i dwudniowe oraz szkolenia długoterminowe. "Każda osoba, która chce znaleźć pracę otrzymuje tutaj wiedzę, wsparcie i informacje pomagające w znalezieniu zatrudnienia. W oparciu o doświadczenia uczestników szkolenia i zajęć w Klubie zwiększa swoją skuteczność w poszukiwaniu pracy." - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Marek Węgrzynowicz. Zajęcia w klubie prowadzi Liderka Klubu Anna Kustra - Grabowska, która informuje, że: "Codziennie, w godzinach pracy Urzędu, oprócz dni, kiedy prowadzone są zajęcia aktywizacyjne i szkolenia, działa Otwarty Klub Pracy. Korzystają z niego osoby zarejestrowane, które chciałyby uzyskać pomoc przy poszukiwaniu pracy". Najczęściej osoby te, do Lidera Klubu, zwracają się z prośbą o pomoc przy sporządzeniu życiorysu i listu motywacyjnego, wysłaniu dokumentów aplikacyjnych, uzyskaniu dostępu do elektronicznych baz danych. W trakcie zajęć w Klubie Pracy, wszyscy chętni mogą: poznać procesy i tendencje zachodzące na rynku pracy, poznać swoje mocne strony i ocenić ich przydatność na rynku pracy, dokonać bilansu umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych, przygotować się do autoprezentacji, poznać zasady pisania dokumentów, nabyć umiejętność prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, opracować strategie pokonywania barier w zatrudnieniu czy nawiązywać kontakty pomocne w zatrudnieniu. Osoby bezrobotne korzystające z usług Klubu mogą również od paru miesięcy korzystać z pracowni komputerowej, w której pod okiem Lidera Michała Solarza, prowadzone są warsztaty z zakresu obsługi komputera i aktywnego poszukiwania pracy za pomocą internetu. Warsztaty te mają służyć pogłębianiu wiedzy zarówno w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, jak i w zakresie obsługi komputera - tak często wymaganej przez pracodawców. Można skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w celu poszukiwania pracy lub napisania (i wydrukowania) dokumentów aplikacyjnych. Istnieje również możliwość umówienia się na osobiste konsultacje w celu pogłębienia swojej wiedzy z zakresy obsługi komputera. Działalność klubu pracy przynosi wymierne efekty. Z dokumentacji zgromadzonej w myszkowskim PUP wynika, że uczestnicy szkoleń podejmują zatrudnienie, rozpoczynają staże, prace społeczno - użyteczne i interwencyjne. Uczestniczenie w Klubie ma jednak w końcowym efekcie zdecydowany wpływ na samoocenę i ocenę własnych możliwości, czego dowodem jest, że najwięcej osób uczestniczących w Klubie decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Zapraszamy wszystkich chętnych bezrobotnych do skorzystania z szerokiej i bogatej oferty Klubu Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie, przy ul. Partyzantów 21, II piętro, pokój nr 210, tel.: (0-34) 313 50 20, wew. 139.

15

PAŹ

2009

50504

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.