Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W piątek 18 września, przy myszkowskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanej strażnicy połączone z uroczystym nadaniem, przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, sztandaru Komendzie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wstęgę przecięli m.in. wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski (z prawej) i wicestarosta Jan Kieras.

Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 3,5 mln zł. Pieniądze na strażnicę pochodziły ze środków Skarbu Państwa oraz budżetu Starostwa Powiatowego. Nowa inwestycja zapewnieni prawidłowe funkcjonowanie Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W nowych pomieszczeniach garażowane będą wszystkie pojazdy ratowniczo - gaśnicze w jednym budynku, co skutkować będzie skróceniem czasu wyjazdów do działań oraz obniży koszty eksploatacji zarówno sprzętu jak i budynków. Strażacy zyskają pomieszczenia dla jednostki JRG, które pozwolą na znaczną poprawę warunków szkoleniowych i socjalno - bytowych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Znajdować się tutaj będą pomieszczenia dla zintegrowanego stanowiska dyspozytorskiego oraz służb ratowniczych powiatu myszkowskiego. W strażnicy swoją siedzibę będzie mieć powiatowy zespół reagowania kryzysowego Starosty Myszkowskiego, zarówno w stanach kryzysowych jak i normalnej pracy grup roboczych o charakterze stałym i czasowym.

04

PAŹ

2009

18197

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.