Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony wtorek w Poraju odbył się Turniej w Dwa Ognie o Puchar Starosty Myszkowskiego Łukasza Stachery. Wygrała drużyna z Poraja.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrody w Turnieju w Dwa Ognie wręczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera i radna powiatowa Danuta Służałek - Jaworska

Turniej w Dwa Ognie odbył się w miniony wtorek 17 listopada br. w Szkole Podstawowej im. L.Teligi w Poraju. W szkolnych szrankach wystąpiło 5 zespołów.
Dwa ognie jest wieloosobową zabawą sportową, przeznaczoną głównie dla dzieci. Rozgrywki toczą się w hali w prostokącie podzielonym na dwie równe części. W grze rywalizują dwa zespoły. Gra polega na wzajemnym "zbijaniu się" - tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Różnorodność form ruchowych, stosowanych w tej grze, jak biegi, rzuty, skoki, przysiady czy uniki, oddziałuje wszechstronnie na uczestników, a sama gra cieszy się wielką popularnością. Jak widać było po ilości uczestników, cieszyła się ona popularnością również na turnieju w Poraju. Team gospodarzy okazał się niezbyt gościnny wychodząc zwycięsko z rywalizacji, na drugim miejscu uplasowała się podstawówka z Choronia, za nią Żarki Letnisko, Kuźnica była na czwartym miejscu, a jako piąte turniej zakończyły dzieci z Jastrzębia. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Andrzej Pawłowski i Włodzimierz Duda. Ufundowane przez starostę nagrody wręczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera i radna powiatowa Danuta Służałek - Jaworska, dyrektor SP w Poraju.

23

LIS

2009

58313

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.