Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Enter Your Future po raz drugi w Będuszu

Po raz drugi w tym roku, Zespół Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu, gościł studentów w ramach programu AIESEC Polska. W Będuszu przebywali Brazylijczyk i Tajwańczyk. W czwartek spotkali się ze starostą myszkowskim Łukaszem Stacherą.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera i dyrekcja szkoły ze studentami z Brazylii i Tajwanu

Pierwszy raz do programu ZS w Będuszu przystąpił w marcu br., wówczas w Myszkowie przebywali studenci z Chin i Kazachstanu. Tym razem w dniach 8-15 listopada br. zajęcia w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły prowadzili studenci: Caio Lucena z Brazylii i Weihow Tang z Tajwanu. W czwartek 12 listopada, studenci spotkali się ze starostą myszkowskim Łukaszem Stacherą. Rozmowy dotyczyły głównie obyczajów w obu krajach, systemu oświaty i sytuacji społeczno - politycznej. Starostę interesował również stan gospodarek, brazylijskiej i tajwańskiej - "tygrysów światowego rozwoju", w szczególności w kontekście ogólnoświatowego kryzysu.
"Dzięki takim wymianom, nasza młodzież ma okazję poznać kulturę odległych krajów, uczyć się tolerancji wobec innych narodów, wymienić się doświadczeniami i oczywiście doskonalić język angielski. Jak mogłem przekonać się osobiście, doskonale sobie z tym radzili." - podsumował spotkanie ze studentami starosta Łukasz Stachera. Starosta przybliżył również gościom z Brazylii i Tajwanu uwarunkowania i specyfikę gospodarczą naszego powiatu, samorządu terytorialnego, a także walory przyrodnicze i turystyczne naszego powiatu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Studenci gościli w ramach projektu "Enter Your Future", realizowanego przez Komitet Naukowy AIESEC Polska.

Ideą projektu jest szerzenie idei kreatywnej przedsiębiorczości oraz uczenie polskiej młodzieży tolerancji wobec innych kultur i religii świata. Podczas tygodniowego pobytu studenci prowadzili warsztaty rozwijające przedsiębiorczość, a także poświęcone tematyce wrażliwości i otwartości kulturowej. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim, co pozwoliło naszej młodzieży na praktyczne sprawdzenie znajomości języka, którego uczą się w szkole. Podczas warsztatów panowała wesoła i przyjazna atmosfera. "W czasie pobytu studenci zamieszkali u rodzin naszych uczniów, gdzie mogą przekonać się jak żyją ich polscy młodsi koledzy i koleżanki, poznać naszą kulturę i obyczaje. Zwiedzili również najbliższa okolicę, m.in. Mirów, Bobolice, Złoty Potok. Młodzież mogła nawiązywać bezpośrednie przyjacielskie kontakty. Mogliśmy im pokazać również, jak obchodzi się w Polsce Święto Narodowe 11 Listopada". - podsumowuje wizytę dyrektor ZS Nr 2 w Myszkowie Będuszu Jerzy Bryś.

15

LIS

2009

82728

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.