Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W wielu placówkach edukacyjnych organizowane są oficjalne otrzęsiny, które mają na celu polepszenie integracji wewnątrzszkolnej i wykluczenie nieoficjalnych otrzęsin. Z taką inicjatywą wyszedł Zespół Szkół w Żarkach. "Otrzęsiny" przeszli zarówno pierwszoklasiści, jak i nowa dyrektor Mariola Piątek - Piłat.

Fot. Andrzej Kozłowski
Ślubowanie pierwszoklasistów

Różne formy inicjacji istniały w każdej kulturze od najdawniejszych czasów. W szkołach i na uczelniach otrzęsiny wśród uczniów i żaków istniały od czasu powstania szkół, że wspomnieć tu choćby średniowieczne zjawisko beanii. Tak czy inaczej impreza, która odbyła się pod koniec października w Zespole Szkół w Żarkach, nawiązywała do wielowiekowej tradycji otrzęsin. Pierwszaki zostały w szkole przywitani miło, ale zadań mieli przed sobą sporo. "Otrzęsiny mają na celu umożliwienie pierwszakom pokazanie się na forum szkoły z jak najlepszej strony, przedstawienie starszym klasom uczniów klas pierwszych i wyrobienie wzajemnych przyjaznych relacji." - mówi Mariola Piątek - Piłat. Dzięki temu szkoła przyczynia się do budowania pozytywnych relacji z wychowawcą, który oczywiście kibicuje swojej klasie. Najmłodsi uczniowie, mieli więc okazję do poznania szkoły, wytworzenia poczucia akceptacji w szkole w uczniach klas pierwszych i co ważne do dobrej zabawy.

15

LIS

2009

95190

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.