Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tradycyjnie, jak co roku na początku listopada, na myszkowskim Stadionie MKS ścigali się przełajowcy. Impreza kolarska w Myszkowie na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych w kraju. W kat. junior zwyciężył zawodnik koziegłowskiego klubu Bartosz Pilis.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięzca wśród juniorów Bartosz Pilis z władzami Powiatu, Miasta i przedstawicielkami banku

Tradycyjnie w pierwszy weekend po Wszystkich Świętych, w naszym powiecie ścigali się kolarze przełajowi. W niedzielę 8 listopada przełajowe święto odbyło się w Myszkowie na stadionie miejskim myszkowskiego MKS. Imprezę wsparli starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk i Bank BGŻ.
"Wyścig o nagrody starosty i burmistrza organizujemy już po raz kolejny. Impreza odbywa się z udziałem czołowych zawodników z kraju i zagranicy. W tym roku w Myszkowie ponownie gościliśmy grupę Słowaków." - mówi Andrzej Chmurzewski, organizator zawodów, prezes MGLKS Błękitni Koziegłowy i Śląskiego Związku Kolarskiego. Impreza na stałe już wpisała się w ogólnopolski kalendarz imprez kolarskich. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego kolarze mogli cieszyć się cennymi nagrodami w postaci sprzętu rowerowego, a dzięki wsparciu Burmistrza Myszkowa kieszenie zawodników zasiliły się o nagrody pieniężne. Imprezę wsparł również BGŻ. Nagrody kolarzom przełajowcom wręczyli: wicestarosta Jan Kieras, z-ca burmistrza Miasta Myszkowa Rafał Gil, Antoni Kusiak przedstawiciel PKOl oraz przedstawiciele Banku BGŻ. Nagrodę indywidualna ufundował również Antoni Frączek, prezes Fundacji "Życzliwi" z Koziegłówek.
Organizator wyścigu Andrzej Chmurzewski wraz z grupą współpracowników, jak rokrocznie pokazał swój kunszt organizatorski, dbając nie tylko o stworzenie jak najlepszych warunków rywalizacji, ale także profesjonalną obsługę imprezy, jej prowadzenie, punkty żywieniowe, ale przede wszystkim o atrakcyjne nagrody. Zawody perfekcyjnie poprowadził Dariusz Skorupa.

11

LIS

2009

3110

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.