Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Złote odznaki honorowe za zasługi dla Województwa Śląskiego po raz pierwszy dla obcokrajowców - Ulricha Radke i Karla Otto Biedermanna. Odznaki wręczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Wieloletnie głębokie zaangażowanie Zakonu Joannitów w ogromną pomoc dla Szpitala Powiatowego w Myszkowie przyczynia się w znaczący sposób do poprawy służby zdrowia w Powiecie Myszkowskim i Województwie Śląskim. Jestem pełen najwyższego uznania, szacunku i wdzięczności za podejmowane działania. Nasze wspólne kontakty stanowią znaczącą cegiełkę w budowie polsko - niemieckiej przyjaźni. Życzę wszystkim członkom Zakonu, wszelkich nieustających dążeń do niesienia bratniej pomocy bliźnim." - powiedział w słowach skierowanych do przedstawicieli Zakonu, starosta myszkowski Łukasz Stachera.Fot. Katarzyna Kulińska - Pluta
Pastor Ulrich Radke oraz Karl Otto Biedermann otrzymali złote odznaki honorowe przyznane przez Kapitułę Województwa Śląskiego.

W dniu 6 listopada w odznaki wręczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, w czasie uroczystej Sesji Rady Miejskiej. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji rządowej, przedstawiciele Zakonu Joannitów z oddziału Borken, radni gminny i powiatowi, kierownicy różnych jednostek organizacyjnych oraz inni zaproszeni goście.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uroczystość zgromadziła wielu gości

Wśród nich m.in.: wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, członek Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec, radna Rady Powiatu Małgorzata Gorczyca - Jędrycha, dyrektor SP ZOZ w Myszkowie Wojciech Picheta.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Jestem pod wrażeniem 20 charytatywnych transportów i 70 ton darów, które joannici dostarczyli do Żarek i powiatu myszkowskiego od 2002 roku" -powiedział marszałek Mariusz Kleszczewski. - "Jest to moment szczególny, po raz pierwszy Województwo Śląskie przyznało złote odznaki obcokrajowcom za społeczną pracę."

"Mimo braku formalnej umowy doskonale układa się współpraca między Zakonem Joannitów, a gminą Żarki. Gmina Żarki nie ma parafii ewangelickiej. Pomoc Joannitów jest zwykle kierowana do miejsc, gdzie te parafie funkcjonują. Współpraca joannitów z nami w tym wymiarze jest niepowtarzalna i wynika z potrzeby serca, dlatego wystąpiłem o przyznanie złotych odznak" - przekonuje burmistrz Klemens Podlejski.

Pastor Ulrich Radke w swoim przemówieniu odwołał się do trudnej niemiecko-polskiej przeszłości. Wskazał, iż tego typu działania, jak właśnie niesienie pomocy, które jest obowiązkiem joannitów, przyczyniają się do poprawy relacji między narodami.

09

LIS

2009

40325

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.