Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W czasie piątkowej sesji Rady Miasta i Gminy Żarki, przedstawiciele społeczności wsi Jaworznik, podziękowali władzom Województwa Śląskiego i Powiatu Myszkowskiego, za wyremontowaną drogę powiatową Helenówka - Jaworznik. Jej remont Starostwo, przy finansowym wsparciu Marszałka, przeprowadziło z końcem wakacji.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera (z lewej) obiera podziękowania za remont drogi powiatowej Helenówka - Jaworznik

W imieniu wdzięcznych mieszkańców wsi Jaworznik, głos zabrał radny z tej miejscowości Jerzy Kot. Bukietami kwiatów i wdzięcznymi słowami, podziękował w imieniu lokalnej społeczności, za przeprowadzony remont drogi z Helenówki do Jaworznika. Adresatami miłych słów byli: wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Łukasz Stachera i wicestarosta Jan Kieras.
Odbierając podziękowania starosta Łukasz Stachera powiedział m.in.: "Słowa podziękowania należą się Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu, a przede wszystkim mojemu poprzednikowi na tym stanowisku Marianowi Wróblowi. To on wraz z obecnym tu wicemarszałkiem Mariuszem Kleszczewskim, czynili starania o pozyskanie środków na remont drogi Helenówka - Jaworznik."


Fot. Andrzej Kozłowski
Dzięki osobistym staraniom wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego udało się w Sejmiku Województwa Śląskiego uzyskać 1,5 mln zł na niezbędne prace remontowe.

Remont drogi był konieczny z uwagi na fatalny stan jej nawierzchni. Droga jest łącznikiem między Myszkowem, a sporą częścią powiatu. Poprzedni stan w zasadzie uniemożliwiał korzystanie z niej. Wyremontowanie będzie miało znaczenie szczególnie w zimie, gdy ten odcinek drogi umożliwi bezpieczny dojazd do części gmin Żarki i Niegowa.

06

LIS

2009

74699

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.