Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Betlejemskie Światełko trafiło do Szpitala

Starosta myszkowski Łukasz Stachera wraz z grupą harcerzy odwiedził chore dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego. Harcerze przekazali dla osób chorych i cierpiących Betlejemskie Światełko Pokoju. Starostwo Powiatowe sponsorowało wyjazd harcerzy po Światełko do Małego Cichego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Dzięki prezentom od starosty myszkowskiego Łukasza Stachery na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech

Nie do gabinetu starosty, a do potrzebujących osób, do chorych przebywających w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie, trafiło tegoroczne Światło Betlejemskie, które harcerze wręczyli staroście myszkowskiemu Łukaszowi Stacherze. Starostwo wsparło finansowo dowóz harcerzy do Małego Cichego po odbiór Światła.


Fot. Andrzej Kozłowski
Światło trafiło do wszystkich osób chorych i potrzebujących. Harcerze przekazali je na ręce Naczelnej Lekarz Szpitala Doroty Kaim - Hagar

Przekazanie światła nastąpiło w ubiegły czwartek na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego. Trafiło ono do chorych leżących w myszkowskim Szpitalu. Harcerze pod przewodnictwem hm Alicji Łyszczarz i starosta przekazali je na ręce Naczelnej Lekarz Szpitala Doroty Kaim - Hagar i ordynatora Oddziału Katarzyny Dewor. "Zgodnie z tegorocznym przesłaniem Betlejemskiego Światła Pokoju: "Wszyscy rodzimy się do służby", zdecydowałem, iż Światełko w powiecie myszkowskim, powinno trafić do najbardziej potrzebujących wsparcia, do osób, którzy tej służby potrzebują, do chorych i cierpiących. Powinno rozgrzewać serca wszystkich osób, którzy z uwagi na ból, na cierpienie, na chorobę nie mogą dzielić przedświątecznych, radosnych chwil w domu z rodziną, w szczególności jeżeli są to chore dzieci." - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Na małe pociechy czekały wyjątkowe niespodzianki, które przyniósł dla nich starosta. Każde dziecko przebywające na oddziale otrzymało od starosty, upominki, wśród których były zabawki i słodycze.


Fot. Andrzej Kozłowski
Dla młodych harcerzy była to niewątpliwa lekcja wychowawcza, spojrzenie na chorobę, na ból i cierpienie oraz na pracę lekarzy, wyjątkową służbę.

Wizyta w szpitalu będzie z pewnością elementem budowy i kształtowania postaw oraz charakterów młodych ludzi, zgodnym z harcerskimi ideami, "ruchem serc, przemieniającym człowieka od egoizmu i lenistwa ku działaniu i służbie". Niewątpliwie dla młodych harcerzy, wizyta w szpitalu, spojrzenie na małe chore istoty, było ważnym punktem posłanniczej misji harcerskiej. Niesienie pomocy innym osobom to przecież jedna z przewodnich idei skautingu, która w harcerstwie zyskała miano służby, wzbogacającej także osobowość młodych ludzi. Dzięki tej służbie, pojawił się na małych twarzach uśmiech.

20

GRU

2009

33149

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.