Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W poniedziałek w Starostwie, podpisana została umowa z wykonawcą projektu "e-myszkovia - Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie myszkowskim". Już w przyszłym roku będziemy mogli wszyscy korzystać z zalet elektronicznej administracji.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera podpisuje Umowę

Realizacją projektu "e-myszkovia - Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie myszkowskim" zajmie się wyłonione w przetargu konsorcjum firm: Asseco Systems S.A. z Warszawy i poznańskiej Sputnik software spółka z o.o. W poniedziałek w Starostwie umowę z konsorcjum podpisali starosta myszkowski Łukasz Stachera i wicestarosta Jan Kieras.
"Dzięki wspólnemu działaniu samorządów powiatu myszkowskiego nastąpią rewolucyjne zmiany w zakresie obsługi interesantów w starostwie i we wszystkich urzędach gmin. Zbudowany zostanie portal internetowy stanowiący główne narzędzie dla e-urzędu, poprzez który mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy i uzyskiwać niezbędne informacje." - podsumował oficjalne podpisanie umowy starosta myszkowski Łukasz Stachera.
Konsorcjum ma za zadanie m.in.: zbudowanie serwerowni, sieci LAN, dostawę oprogramowania i sprzętu teleinformatycznego, uruchomienie i utrzymanie strony e-Urzędu i BIP wraz z pracami programistycznymi, wdrożeniowymi i instalacyjnymi dla starostwa i urzędów gmin naszego powiatu. Wszystko w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy. Projekt współrealizowany jest przez Starostwo Powiatowe i urzędy gmin, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - Programu Rozwoju Subregionu Północnego. Samorządy naszego powiatu, wśród których liderem jest Powiat Myszkowski, wspólnie realizują projekt obejmujący budowę platformy opartej na technologiach komunikacji i informacji, która zapewni warunki dla świadczenia usług administracyjnych dla obywateli i podmiotów gospodarczych w formie elektronicznej oraz umożliwi bezpieczną wymianę dokumentów urzędowych drogą elektroniczną. Celem projektu "e-Myszkovia" jest stworzenie warunków organizacyjnych i technicznych dla świadczenia usług publicznych drogą elektroniczną oraz wzrost efektywności pracy administracji w realizacji tych usług.
W kwietniu ubiegłego roku starosta oraz wójtowie i burmistrzowie podpisali umowę o wspólnej realizacji projektu. Całkowity koszt projektu wyniesie blisko 3 mln 200 tys. zł. Starostwo Powiatowe jako lider projektu, pozyskało dla wszystkich gmin z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na ten cel 2.017.342,00 zł, resztę powiat i gminy przeznaczają z własnych budżetów.

15

GRU

2009

1081

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.