Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już po raz osiemnasty zagrała największa orkiestra świata, złożona z łańcucha ludzkich serc - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia dzieci była prowadzona we wszystkich gminach naszego powiatu. Myszkowianie okazali się hojni, jak co roku, w powiecie zebraliśmy łącznie 52 tysiące złotych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Myszkowski finał Orkiestry

W sumie na ulicach Myszkowa, Niegowy, Żarek i Koziegłów kwestowało ponad 230 wolontariuszy. Do kwesty włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu : LO im.H.Sucharskiego, ZS nr 1 w Myszkowie , ZS w Żarkach, ZS nr 2 w Myszkowie. Najwięcej pieniędzy uzbierał Lipa Wiktor. Największa suma która padła podczas licytacji to 2500 zł, za płytę Universe wraz z autografem. Suma wszystkich licytacji to rekordowa kwota 7500 tysięcy złotych.

Orkiestra w Myszkowie

Na ulicach miasta od rana puszkami, które wraz z upływem czasu napełniały się, potrząsali przemarznięci wolontariusze, głównie młodzież, którzy z ogromnym zaangażowaniem zbierali pieniądze. Wolontariusze, a także mieszkańcy, podczas tego pracowitego dnia mogli zjeść gorący żurek z kiełbasą, który przygotowała pizzeria CAPRI - główny sponsor imprezy. Dużą atrakcją tej wyjątkowej niedzieli, jaką organizatorzy przygotowali mieszkańcom Myszkowa był koncert finałowy, który odbył się w sali widowiskowej myszkowskiego MDK-u. Nasza publiczność, jak zwykle, bawiła się świetnie. Atmosferę dobrej zabawy zapewniły występy wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru był zespół "Univers" i występ Joanny Bartel. Na scenie wystąpiły również m.in.: częstochowska rockowa grupa BREG, zespół NOFLS, BREW i Samokhin Band.
Koncert, tradycyjnie po mistrzowsku, poprowadzili Sylwia Romaniuk i Adam Zaczkowski, a wykonawcy koncertu z wielką sympatią wyrażali się o naszej publiczności, która nie zawiodła i bawiła się świetnie i niezwykle kulturalnie. Całe widowisko zakończył pokaz fire show, na który złożył się atrakcyjny pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę.

23

STY

2010

49826

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210860_895295009.JPG

Zdjęcie: P1210860_895295009.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.