Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki, obradował wojewódzki sztab kryzysowy. Zebrał się na prośbę Wojewody Śląskiego, w porozumieniu ze Starostą Myszkowskim - w następstwie wniosku o podjęcie działań mających na celu wprowadzenie na całym terytorium powiatu myszkowskiego stanu klęski żywiołowej. Jutro rano Wojewoda najprawdopodobniej podejmie decyzję w tej sprawie.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Konferencja prasowa z udziałem: wojewody Zygmunta Łukaszczyka, poseł na Sejm RP Jadwigi Wiśniewskiej, starosty Łukasza Stachery, burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego, komendanta wojewódzkiego PSP Marka Rączki, dyr. Enion Kraków Krzysztofa Pubrata

W trakcie posiedzenia ustalono m.in. że za wynajem i finansowanie pracy agregatów prądotwórczych dla instytucji pożytku publicznego, np.: pompy przy ujęciach wody, koszty ponieść ma Enion S.A. Wojewoda zadeklarował, że do czasu dostarczenia wynajętych agregatów wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba, będzie można uruchomić agregaty z zasobów wojska i PSP. Przedstawiciele zakładu energetycznego zwracali uwagę na pojawiające się problemy przy zakupach materiałów potrzebnych do usuwania awarii sieci elektrycznych, w tym słupów i przewodów energetycznych. Służby podległe wojewodzie mają pomóc w szybkim zakupie tych materiałów oraz w dostępie do ciężkiego sprzętu tam, gdzie go brakuje. Podczas posiedzenia sztabu poinformowano, że na terenach pozbawionych prądu nie ma zagrożenia epidemiologicznego. Wszędzie jest dostęp do wody, choć w niektóre miejsca jest ona dowożona przez strażaków ochotników.
W powiecie myszkowskim, wg szacunków na dzień dzisiejszy, bez prądu pozostaje ok. 5,5 tys. odbiorców, czyli kilkanaście tysięcy osób. W województwie śląskim problem braku energii elektrycznej dotyczy również powiatów częstochowskiego, zawierciańskiego, lublinieckiego i kłobuckiego.
Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek 18 stycznia o godz. 10 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego. Służby kryzysowe, przy udziale wojewody i starosty, mają wówczas ostatecznie ocenić, czy wprowadzenie stanu klęski żywiołowej będzie pomocne w szybkim przywróceniu dostaw prądu oraz załatwieniu najpilniejszych potrzeb do czasu, gdy mieszkańcy znów będą mieli energię elektryczną.

17

STY

2010

34276

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

DSC_3860_730710994.JPG

Zdjęcie: DSC_3860_730710994.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.