Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zebrał się powiatowy sztab kryzysowy

Starosta myszkowski Łukasz Stachera w czwartek zwołał powiatowy sztab kryzysowy. Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu i przedstawiciele służb mundurowych. Głównym tematem posiedzenia była aktualna kryzysowa sytuacja związana z następstwami złych skutków atmosferycznych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego

Do tej pory działania były codziennie 24 godziny na dobę monitorowane, nadzorowane przez starostę, wójtów i burmistrzów oraz służby zarządzania kryzysowego. "W poniedziałek rano miałem informację, że po weekendzie sytuacja, poza częścią Niegowy, będzie unormowana, a prąd włączony. Nie widziałem powodów, aby robić spotkanie sztabu kryzysowego, a we wtorek rano sytuacja była już diametralnie odmienna. Zrobiliśmy we wtorek spotkanie w okrojonym składzie, aby zorientować się jak wygląda sytuacja w powiecie myszkowskim. Po tym spotkaniu już wiedzieliśmy, że istnieje pilna potrzeba zwołania sztabu kryzysowego o szerszym zasięgu." - mówił starosta Łukasz Stachera. Na bieżąco starosta był informowany o działaniach podejmowanych przez straż pożarną, policję. Po powzięciu informacji o sytuacji w Niegowie i Żarkach podjął decyzję o zażądaniu zwołania wojewódzkiego sztabu, który odbył się również w czwartek.
W powiatowym sztabie kryzysowym wzięli udział: starosta Łukasz Stachera, burmistrzowie: Żarek - Klemens Podlejski, Koziegłów - Jacek Ślęczka, wójtowie Niegowy - Krzysztof Motyl, Poraja - Marian Szczerbak, dyrektor Zakładu Energetycznego ENION z Myszkowa Marek Noszczyk, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie Henryk Sieradzki, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Marek Rączka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Dariusz Caban, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Mariusz Sikora oraz kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Zbigniew Tarczewski.
Spotkanie powiatowego sztabu kryzysowego było głównie poświęcone ocenie sytuacji i określenie pomocy w ciągu najbliższych dni oraz przygotowanie działań na wypadek pogorszenia się pogody. Wójtowie i burmistrzowie przedstawili sytuacje w poszczególnych gminach powiatu myszkowskiego wg stanu na czwartek.
W Żarkach prądu brak w Suliszowicach (częściowo), Ostrowie, Przybynowie (częściowo), Kotowicach, Zaborzu, Czatachowie, natomiast wody brakuje w Ostrowie, Przybynowie, Kotowicach, Wysokiej Lelowskiej, Zaborze, Czatachowa.
W Gminie i Mieście Koziegłowy prądu brakuje w miejscowościach Mzyki (częściowo), Wylągi, Pustkowie Lgockie.
W gminie Poraj - prądu brak w miejscowości: Gęzyn (częściowo), Kuźnica Stara (częściowo), Masłońskim (częściowo), Poraju (częściowo), Żarkach Letnisko (częściowo).
W gminie Niegowa: prądu brak w Niegówce, Dąbrownie, Moczydle (częściowo), Ludwinowie, Brzezinach, Mzurowie (częściowo), Trzebniowie, natomiast wody brakuje w Brzezinach.
W Myszkowie na ulicy Pawiej brakuje zarówno prądu jak i wody.
Enion S.A nie jest w stanie określić terminów włączenia powyższych miejscowości do sieci energetycznej. W dniu dzisiejszym zanotowano braki energii elektrycznej w kolejnych miejscowościach.
W miejscowościach w których brakuje wody - do celów sanitarnych dostarczana jest z wykorzystaniem samochodów OSP. Woda pitna dostarczana jest przez zakup butelkowanej wody z okolicznych wytwórni.
Na obecną chwilę nie można ocenić liczby gospodarstw pozbawionych ogrzewania. Największe problemy występują w gospodarstwach, w których do obiegu wody w sieciach centralnego ogrzewania konieczne jest stosowanie pomp. Stanowi to spory odsetek gospodarstw pozbawionych energii elektrycznej.
Drogi przejezdne w całym powiecie. Na bieżąco odśnieżane.
Brak informacji o uszkodzeniach budynków spowodowanych zalegającym śniegiem. Wójtowie, burmistrzowie zostali powiadomieni o konieczności uregulowania odśnieżania dachów i zrzucania sopli z budynków na własnym terenie. W mieście Myszkowie wydano stosowne zarządzenie.
Kolejne posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego starosta zwołał na piątek 15 stycznia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym.

14

STY

2010

29557

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210955_679824029.JPG

Zdjęcie: P1210955_679824029.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.