Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta myszkowski Łukasz Stachera nakazał dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych podlegających Starostwu, natychmiastowe odśnieżenie dachów budynków szkolnych i utrącenie zwisających sopli.


Fot. Andrzej Kozłowski
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, starosta nakazał w trybie natychmiastowym, zrzucenie śniegu z dachów budynków szkolnych, utrącenie sopli oraz odpowiednie odśnieżenie terenu wokół szkół.

W okresie odwilży nawet kilkucentymetrowa warstwa śniegu robi się ciężka i często zamienia się w lód, co jest bardzo niebezpieczne dla konstrukcji dachów. Prace objęły nie tylko zrzucenie samego śniegu, ale również usunięcie np. lodu z rynien i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów naszych szkół. Niezwykle ważne było również utrącenie zwisających sopli z dachów.
Dachy w Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu, Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Kwiatkowskiego, Zespołu Szkół w Żarkach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie odśnieżyła własna ekipa jednostki podległej staroście - Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych. Dach nad halą sportową przy myszkowskim Liceum, z uwagi na specyfikę jego konstrukcji, odśnieżyła firma z zewnątrz.
Starosta zobowiązał również szefów powiatowych placówek oświatowych do stałego monitorowania stanu technicznego obiektów i w razie konieczności powtarzanie czynności odśnieżenia pokryć dachowych.

13

STY

2010

45285

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210939_914999031.JPG

Zdjęcie: P1210939_914999031.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.