Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie Będuszu, odbył się Konkurs Wiedzy o AIDS. Jego celem było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o tej groźnej chorobie. Nagrody dla zwycięzców ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Gratuluję wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy z zakresu tematyki związanej z AIDS. Dzięki uczestnictwu w konkursie, macie okazję podnieść swoją świadomość i zmniejszyć obawy związane z życiem w dzisiejszym społeczeństwie i zachowaniem w stosunku do osób chorych." - powiedział, wręczając nagrody, starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Konkurs został przeprowadzony w grudniu. Wzięło w nim udział 57 uczniów szkoły. Dodatkowo przeprowadzono konkurs plastyczny związany z tą tematyką.
Zespół Nabytego Upośledzenia Odporności jest chorobą groźną i dotychczas nieuleczalną, uważaną przez immunologów za zjawisko epidemiologiczne. W Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu, jak i w pozostałych szkołach prowadzonych przez Starostwo, już od wielu lat prowadzone są zajęcia związane z edukacją uczniów na temat AIDS.
"Konkurs obejmował szerokie zagadnienia. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu przebiegu choroby, sposobów zapobiegania, zakażeniu i metod leczenia." - mówi pedagog szkolny Krystyna Auguściak, organizator konkursu.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wręczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Jolanta Zimny i Małgorzata Karaś - kl. I TE
II miejsce: Monika Marchewka - kl. I TE
III miejsce: Anna Bubel - I TE

Konkurs na plakat o AIDS:
I miejsce Wioletta Miśkiewicz - kl. IV TAK
II miejsce Dagmara Piwowarczyk - kl. I TAK

Wszystkie uczennice, które zwyciężyły w konkursie, reprezentowały szkołę w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS w Zawierciu, gdzie zajęły IV miejsce.

06

STY

2010

93672

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210390_494405788.JPG

Zdjęcie: P1210390_494405788.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.