Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Drugi rok z rzędu, na terenie powiatu myszkowskiego odbyła się akcja NSZZ "Solidarność" "Pomóż potrzebującym, idą święta". Zbieranie żywności dla rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, trwało 12 dni i nocy. Ok 80 kg żywności przekazał starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Starosta myszkowski Łukasz Stachera przekazał blisko 80 kg żywności. NSZZ "Solidarność" dary w imieniu starosty, przekazał rzecznik prasowy Starostwa Andrzej Kozłowski

Przez cały czas trwania akcji szereg osób dobrej woli, w tym pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie, gdzie trwała akcja, przynosiło rozmaite produkty żywnościowe. Udało się zebrać bardzo wiele. Zebrane dary przekazane zostaną księdzu dziekanowi Stefanowi Jachimczakowi, który przekaże je osobom najbardziej potrzebującym.

"Akcja przebiegała bardzo owocnie. Pracownicy codziennie coś przynosili. To są zupełnie bezinteresowne dary ludzi. Mówimy, że panuje znieczulica, a to nie jest cała prawda. Zainteresowanie akcją świadczy o dużej wrażliwości na krzywdę, coraz większej rzeszy ludzi potrzebujących pomocy. Potrafimy podzielić się tym, co mamy" - mówi Jan Banik, przewodniczący Związku w ZWiK. Organizatorzy dziękują za udział w akcji wszystkim, a w szczególności NSZZ "Solidarność" SANiKO, "Solidarności" Oświata i SP nr 8 w Myszkowie, a także dzieciom i rodzicom za "Dar Serca". Szczególne podziękowania kierują pod adresem starosty Łukasza Stachery, który dostarczył ok. 80 kilogramów rozmaitych produktów.

04

STY

2010

2468

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210487_319001179.JPG

Zdjęcie: P1210487_319001179.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.