Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski ma nowego sekretarza. Od poniedziałku funkcję tę sprawuje Maria Gurbała.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowa Sekretarz Powiatu Maria Gurbała

"W grudniu ogłosiliśmy konkurs na stanowisko sekretarza powiatu. Zgłosiło się troje kandydatów. Pani Maria Gurbała spełniła wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Jest to bardzo ważne stanowisko dla funkcjonowania administracji powiatowej. Powołaliśmy na tą funkcję osobę doświadczoną w pracy samorządowej". - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Pracę na stanowisku sekretarza Maria Gurbała rozpoczęła w poniedziałek 4 stycznia. "Chcę usprawnić organizację pracy Starostwa. Przed nami wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w postaci budowy elektronicznej administracji - "e-myszkovia", która na naszych oczach zmieni Starostwo w nowoczesny urząd z wykorzystaniem technologii IT. W tym roku, po zakończeniu remontu budynku niskiego starostwa, rozpocznie działalność biuro obsługi interesanta, chcę by przyczyniło się w sposób zdecydowany do podniesienia jakości i komfortu obsługi interesantów w Starostwie." - wylicza swoje najważniejsze zamierzenia Maria Gurbała. Nadmienia również o konieczności kreatywnego zarządzania zasobami ludzkimi. "Chcę służyć mieszkańcom powiatu myszkowskiego w swojej działalności radą i pomocą w załatwianiu spraw w Starostwie. Wyznaję nadrzędną zasadę, że administracja jest dla obywateli, a nie odwrotnie. W związku z tym powinna służyć, być jak najbliżej mieszkańca, jak najbardziej mu dostępna i przyjazna." - mówi sekretarz Gurbała. Jak podkreśla, będzie kontynuować dobrze funkcjonujące rozwiązania w organizacji pracy urzędu.

Maria Gurbała ma 50 lat. Mieszka w Poraju. Ukończyła Politechnikę Częstochowską Wydział Inżynierii Lądowej, a następnie studium pedagogiczne w Opolu i studia podyplomowe w zakresie administracji samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Śląskim. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w administracji samorządowej. W latach 1987 - 2001 pracowała w Urzędzie Gminy w Poraju, gdzie przez 11 lat zajmowała stanowisko sekretarza gminy. Później zawodowo związana była z sektorem prywatnym.

04

STY

2010

86653

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210797_-_Kopia_921361294.JPG

Zdjęcie: P1210797_-_Kopia_921361294.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.