Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Żarkach odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego pod hasłem "Myśląc o przyszłości dbajmy o najbliższe otoczenie". Zwyciężył projekt zagospodarowania terenu wokół ZS w Myszkowie Będuszu, opracowany przez uczniów tej szkoły. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrodzona praca i jej autorki wraz z wicestarostą i dyrektorem ZEAS

Na pomysł zorganizowania konkursu wpadli nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z Zespołu Szkół w Żarkach. Celem konkursu było wypracowanie koncepcji poprawy estetyki otoczenia szkół. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego i polegał na wykonaniu dowolną techniką projektu aranżacji szkolnego podwórka. Koncepcja mogła uwzględniać drzewa, krzewy i rośliny ozdobne, skalniaki, alejki itp. "Udało nam się wzbudzić zainteresowanie społeczności szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego tematyką zagospodarowania krajobrazu. Wszystkie nadesłane prace były przemyślane i dopracowane w szczegółach. Wśród nich było wiele ciekawych rozwiązań i interesujących pomysłów. Należy podkreślić wiedzę uczniów biorących udział w projekcie oraz ich zaangażowanie." - mówi Mariola Piątek, dyrektor Zespołu Szkół w Żarkach. Finał konkursu odbył się przed tygodniem w żareckim Zespole Szkół i był prowadzony przez Stanisława Kasparka. Atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, wręczyli wicestarosta Jan Kieras i dyrektor ZEAS w Myszkowie Leon Okraska. Zaproszeni goście mieli okazję, aby zapoznać się z najlepszymi pracami uczniów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy konkursu

Najlepszą pracą, jury uznało projekt zagospodarowania terenu wokół Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu, autorstwa Wioletty Miśkiewicz, Moniki Kulak, Andżeliki Rychlik, wykonany pod opieką Magdaleny Dudy - Hom. Drugie miejsce przypadło Damianowi Dratwie, który pod okiem Agnieszki Giec - Pierzchały, opracował koncepcję zagospodarowania terenu żareckiego Zespołu Szkół im. T.Kościuszki. Trzecie miejsce zajął projekt zagospodarowania placu szkolnego Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie, który stworzyły Marlena Pechta i Monika Chmielewska, pod nadzorem Teresy Słabosz i Renaty Morawiec. Jury wyróżniło również pracę Marty Polak, Marleny Będkowskiej i Natalii Kazimierczak - uczennic z Zespołu Szkół w Będuszu, i ich koncepcję zagospodarowania terenu wokół będuskiej szkoły.

21

LUT

2010

1193

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220432_921235074.JPG

Zdjęcie: P1220432_921235074.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.