Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Wartość człowieka poznasz po jego języku." - ta średniowieczna maksyma pozostaje aktualna do dziś. Dobrze wiedzą o tym uczestnicy powiatowego konkursu o tytuł "Mistrza Mowy Polskiej", wykazując się rozległą wiedzą o języku polskim. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Koziegłowach już po raz trzeci z rzędu. Patronat nad imprezą, jak co roku, objął Starosta Myszkowski, a gościem specjalnym konkursowiczów była córka patrona koziegłowskiej podstawówki Bożena Szklarska - Nowak.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy Konkursu "Mistrz Mowy Polskiej"

Konkurs odbył się w czwartek 11 lutego w Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach. W szranki o tytuł Mistrza Mowy Polskiej stanęli uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Gościem specjalnym Konkursu była Bożena Szklarska - Nowak, córka znakomitego pisarza i patrona koziegłowskiej podstawówki Alfreda Szklarskiego.

Dla młodych fascynatów literatury i języka polskiego była to niebywała gratka i okazja do poznania bliżej osoby patrona - pisarza, gdyż Pani Bożena pięknie i wzruszająco opowiadała o twórczości ojca. Była również możliwość zdobycia wpisu z dedykacją w książce, po które ustawiła się długa kolejka oczekujących.
Atrakcyjne nagrody w postaci książek i pucharu dla zwycięzców ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera. Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta Jan Kieras, który piękną polszczyzną opowiadał o swoich fascynacjach twórczością Szklarskiego, i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.

19

LUT

2010

59167

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220473_369840957.JPG

Zdjęcie: P1220473_369840957.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.