Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 21 marca br. w Kłomnicach w powiecie częstochowskim, odbyła się V Regionalna Prezentacja Stołów Wielkanocnych "Baba Wielkanocna 2010".


Fot. Andrzej Kozłowski
Stół wielkanocny gminy Poraj

Ten wspaniały przegląd, nie tylko potraw wielkanocnych, ale także ozdób świątecznych, pięknie nakrytych stołów i niezwykle kolorowych strojów ludowych mogliśmy podziwiać 21 marca br. w budynku Zespołu Szkół w Kłomnicach. V Regionalną Prezentację Potraw i Wyrobów Regionalnych w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji pt. "Baba Wielkanocna" zorganizowali: Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych i Regionalna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Częstochowie. Patronat honorowy objął J. E. Ks. Biskup Antoni Długosz wraz ze starostami powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Stół wielkanocny gminy Koziegłowy

Powiat myszkowski reprezentowały, dzięki wsparciu Urzędów Gmin, reprezentowały Koło Gospodyń Wiejskich "Ziemianki" i reprezentacja Gminy Poraj, złożona z przedstawicielek kilku kół z terenu gminy. Wśród gości mogliśmy zobaczyć m.in.: wicestarostę Jana Kierasa, wójta gminy Poraj Mariana Szczerbaka, burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę, radną powiatową Annę Sochę - Korendo, dyr. śląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie Stanisława Gmitruka, kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Małgorzatę Gałuszkę oraz szefów instytucji i organizacji rolniczych z województwa śląskiego.
Bohaterami imprezy byli jednak rolnicy, gospodynie i twórcy ludowi, czyli ci, którzy o obyczajach, obrzędach wielkanocnych i świątecznym menu mogli powiedzieć najwięcej.
Po oficjalnym powitaniu i poświęceniu pokarmów każdy miał możliwość skosztowania specjałów ze stołów. Już w holu witały przybywających na prezentację gości stoiska zagospodarowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz stoiska sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Swoje wyroby kulinarne oraz umiejętności muzyczne prezentowały KGW z regionu częstochowskiego.

23

MAR

2010

51669

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220738_831615450.JPG

Zdjęcie: P1220738_831615450.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.