Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie informacyjno - promocyjne dla rolników

W dniu 2 marca br., w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Myszkowie, odbyło się spotkanie informacyjno - promocyjne o charakterze szkoleniowym dla rolników z terenu powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
W spotkaniu, w którym udział wziął m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera, dotyczyło dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Organizatorem akcji informacyjnej było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie oraz myszkowski Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, dyr. śląskiego oddziału ARMiR w Częstochowie Stanisław Gmitruk. W programie szkolenia poruszono m.in.: zmiany w systemie przyznawania płatności bezpośrednich i ONW w 2010 roku, zmiany w PROW 2007-2013 (w działaniach: Modernizacja Gospodarstw Rolnych, Ułatwianie startu młodym rolnikom, Renty Strukturalne), korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów. Starosta Łukasz Stachera w swoim wystąpieniu mówił m.in: "Starostwo Powiatowe w Myszkowie przywiązuje dużą wagę do rozwoju rolnictwa na obszarze powiatu myszkowskiego. Chcę podkreślić naszą dobrą współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To bardzo ważny moment, że dziś możemy się spotkać i w takim gronie rozmawiać o dopłatach bezpośrednich dla rolnictwa." Wicestarosta Jan Kieras, w słowach kierowanych do rolników, poruszył aktualny temat scaleń i wymiany gruntów. "Jeżeli w ciągu najbliższych lat nie podejmiemy na terenie powiatu myszkowskiego trudnego tematu scalania pól, to mimo dopłat bezpośrednich jakie otrzymują rolnicy, coraz więcej użytków rolnych będzie wypadało z produkcji rolnej.".
Spotkanie poprowadziła kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie Małgorzata Gałuszka. Myszkowski odział Agencji i jej pracownicy, profesjonalnie przygotowani są do udzielania pomocy rolnikom oraz wyczerpujących informacji na temat wniosków o dopłaty bezpośrednie.
Stanisław Gmitruk, dyr. śląskiego ARMiR w Częstochowie, zaapelował do rolników o prawidłowe wypełnianie i jak najszybsze składanie wniosków obszarowych w biurach powiatowych ARiMR.
Środowisko rolnicze z terenu powiatu myszkowskiego reprezentowali członkowie Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej w Myszkowie, sołtysi, radni oraz najbardziej zainteresowani, czyli rolnicy.

17

MAR

2010

4109

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220533_299859181.JPG

Zdjęcie: P1220533_299859181.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.