Starosta na Downing Street

Z dwudniową wizytą w Londynie i Broxtowe, w dniach 17-19 lutego br., przebywała trzyosobowa delegacja Powiatu Myszkowskiego, ze starostą Łukaszem Stacherą na czele.

Delegacja Powiatu Myszkowskiego przed siedzibą premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, na Downing Street 10

W dniach 17-19 lutego br. na zaproszenie władz Okręgu Broxtowe z wizytą w Anglii przebywała delegacja myszkowskiego Starostwa w składzie: starosta Łukasz Stachera, wiceprzewodnicząca rady Dorota Kaim - Hagar i radny Dariusz Lasecki. Współpraca pomiędzy Starostwem a angielskim Okręgiem Broxtowe trwa od pięciu lat. Po raz pierwszy jednak w historii obustronnych kontaktów doszło do wspólnej wizyty u premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna. O wizytę na Downing Street przedstawiciele obu samorządów zabiegali od wielu miesięcy. Powiat Myszkowski i Broxtowe współpracują szczególnie owocnie w obszarze wymiany międzyszkolnej i młodzieży. Dlatego też, główne rozmowy w siedzibie angielskiego premiera, dotyczyły tego właśnie obszaru. Myszkowscy samorządowcy spotkali się z przedstawicielem premiera Browna - Byronem Taylorem oraz przedstawicielami brytyjskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej. W trakcie wizyty w Londynie nasza delegacja odwiedziła również Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Buckingham Palace, opactwo westminsterskie oraz parlament brytyjski - Izbę Lordów i Izbę Gmin. Ważnym punktem wizyty w Broxtowe były spotkania z burmistrzem Johnem Longdonem i wiceprzewodniczącym Rady Okręgu Milanem Raduloviciem. Rozmowy z przedstawicielami samorządu angielskiego dotyczyły założeń, opracowanego przez stronę angielską, dokumentu strategicznego rozwoju powiatu myszkowskiego oraz współpracy pomiędzy Starostwem a Broxtowe w obszarach objętych umową o współpracy partnerskiej.

DSC06803-09876_528359977.jpg