Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przetarg na Poraj - Choroń rozstrzygnięty

Wkrótce ruszą prace na drodze powiatowej z Poraja do Choronia. Ogłoszony przetarg na wykonawcę właśnie został rozstrzygnięty.


Fot. Andrzej Kozłowski
Droga powiatowa z Poraja do Choronia wkrótce zyska nową nawierzchnię

Budowa drogi Poraj – Choroń to bardzo ważna dla społeczności Poraja i Choronia inwestycja. Oczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja Starostwa, polegająca na całkowitej modernizacji drogi Poraj – Choroń, powinna ruszyć na dniach.
Starostwo realizuje przebudowę drogi, jako lider, wspólnie z powiatem częstochowskim i miastem Częstochowa. Przebudowa tej drogi zdecydowanie przyspieszyła, gdy starostą myszkowskim został Łukasz Stachera, podejmując zdecydowane działania zmierzające do przełamania występującego poprzednio impasu w inwestycji i rozpoczęcia budowy jak najszybciej. "Starostwo praktycznie gotowe jest już do rozpoczęcia przebudowy drogi Poraj - Choroń. To największa drogowa inwestycja w historii powiatu myszkowskiego. Dla nas najważniejsza. Mam osobistą satysfakcję, że udało się pokonać wszelkie trudności w rozpoczęciu inwestycji, przetarg został rozstrzygnięty, a po przebudowie drogi mieszkańcy gminy Poraj i wszyscy przejezdni będą mogli jeździć gładko jak po stole" - mówi wyraźnie usatysfakcjonowany starosta Łukasz Stachera.
Powiat Myszkowski jest Liderem tego projektu. Droga została zgłoszona do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach procedury pozakonkursowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – Programu Rozwoju Subregionu Północnego. Zlokalizowana będzie na terenie Subregionu Północnego, czyli powiatów myszkowskiego, częstochowskiego oraz częstochowskiego grodzkiego. Łączna długość przebudowanych dróg wyniesie 32,5 km, z czego 5,3 km będzie przebiegać przez powiat myszkowski. Jako Lider, Powiat Myszkowski ponosi największy ciężar obowiązków i odpowiedzialności. Koszt inwestycji wyniesie ok. 8 mln zł. W ramach tego położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, odwodnienie oraz oznakowanie drogi. Prace na zlecenie starostwa wykona wyłoniona właśnie w przetargu częstochowska firma "DROGBUD".
Jak widać, myszkowskie Starostwo, jako lider wykonując największy ogrom pracy, poradziło sobie z przygotowaniem inwestycji szybko. Teraz mieszkańcy Poraja i Choronia muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż zapewne prace modernizacyjne pociągną za sobą pewne utrudnienia w ruchu. Starosta jako zarządzający ruchem na tej drodze czyni starania, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej dokuczliwe.

28

KWI

2010

38498

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1230870_898502066.JPG

Zdjęcie: P1230870_898502066.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.