Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zamiatają na powiatówkach i wojewódzkich

Powiatowy Zarząd Dróg wykonujący prace na drogach i chodnikach wojewódzkich i powiatowych zajmuje się aktualnie ich porządkowaniem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zamiatarka pracuje pełną parą na wojewódzkich i powiatowych drogach

Słoneczne dni umożliwiają przeprowadzanie prac porządkowych. Aktualnie powiatowi drogowcy wykorzystują je na zamiatanie dróg powiatowych i wojewódzkich. Trzeba sprzątnąć piach, którym zimą posypywane były nawierzchnie ulic. Prace trwają na wszystkich drogach podległych Starostwu. Jeszcze w sezonie wczesnowiosennym drogowcy uzupełniali ubytki na wszystkich drogach wojewódzkich i powiatowych, tam gdzie nawierzchnia była uszkodzona po zimie. "Trwa pozimowe zamiatanie dróg. Tego piachu i pozostałości na drogach powiatowych i wojewódzkich jest ogrom." - mówi Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Drogowcy zamiatają drogi i chodniki, oczyszczają je z piasku, błota, trawy, liści oraz innych zanieczyszczeń. Pierwsze sprzątanie jest sprzątaniem pozimowym. Gdy zakończy się ten etap prac, powiatowi drogowcy będą systematycznie zamiatać drogi, a przed nimi wkrótce pierwszy pokos trawy przydrożnej. Dyrektor Mariusz Sikora ogłosił przetarg na wycinkę drzew przydrożnych rosnących przy drogach wojewódzkich i powiatowych utrzymywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. W sumie do wycinki zaklasyfikowano blisko 450 drzew, które zostaną wycięte, wywiezione z miejsca wycinki, a teren uporządkowany poprzez wyzbieranie pozostałości gałęzi i zagrabienie ziemi. Prace na zlecenie Starostwa wykonuje firma SITA Częstochowa. Wkrótce wyłoniony zostanie również wykonawca obustronnego, dwukrotnego czyszczenia pasa drogowego dróg wojewódzkich utrzymywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. W ramach tych prac wycięte zostaną odrosty z pni drzew do wysokości 2,5 mb, krzaki i samosiejki, uprzątnięte zostaną śmieci. Umyte zostaną znaki i tablic drogowe. Wszystko w sumie na odcinku o długości blisko 120 km.

20

KWI

2010

70274

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1240480_902652345.JPG

Zdjęcie: P1240480_902652345.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.