Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przez siedem dni od 11 do 17 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie gościła młodzież z Holandii i Niemiec. Już po raz dziesiąty w ramach szkolnej wymiany młodzieży uczniowie z Integrierte Gesamtschule w Mutterstadt byli przyjmowani przez polskich kolegów. W tym samym czasie po raz drugi przyjechali do nas uczniowie z Mencia de Mendoza Lyceum w Bredzie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Holenderska i niemiecka młodzież ze swoimi polskimi kolegami

Jedną z opiekunek grupy holenderskiej była absolwentka naszego liceum Danuta Braspenning, która od 23 lat mieszka w Holandii i jest nauczycielką w szkole w Bredzie. Grupa holenderska składała się z 17 uczniów i 3 opiekunów, a grupa niemiecka 13 uczniów i 2 opiekunów. Po niedzielnym dniu spędzonym przez młodzież zagraniczną w rodzinach uczniów polskich ,w poniedziałek rano odbyło się oficjalne powitanie gości w szkole. Oprócz zwiedzania budynku odbyło się spotkanie z wicestarostą Janem Kierasem, który opowiedział o strukturze powiatu, gospodarce, planach i inwestycjach na przyszłość. Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Częstochowy oraz Olsztyna. W kolejnych dniach zorganizowane były wspólne wycieczki do Tarnowskich Gór, Oświęcimia i Krakowa. Piątek był dniem wymiany wrażeń i podsumowania wizyty. Koordynatorami wymiany były: Regina Krochmal i Eliza Felisiak. Wymianę polsko-niemiecką dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, a polsko- holenderską Electrolux. Wizyta młodzieży z Bredy i Mutterstad w naszej szkole była wspaniałym doświadczeniem zarówno dla uczniów, ich rodzin jak i nauczycieli. Projekty tego typu są bardzo rozwijające. Poznawanie swoich kultur rozgrywa się na wielu płaszczyznach takich jak kuchnia, zwyczaje, historia itp. Jednym z najważniejszych aspektów wymian uczniowskich jest szlifowanie języka obcego, który w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebny. Tydzień z Holendrami i Niemcami był doskonałą lekcją i sprawdzianem umiejętności. Zaskakujący jest fakt, że tak niewiele czasu potrzeba by nawiązać wspaniałe przyjaźnie. W czerwcu młodzież naszego liceum uda się z rewizytą do Mutterstad. W Holandii polska grupa przebywała w listopadzie ubiegłego roku. 19 kwietnia z rewizytą do Eastwood Comprehensive School w Broxtowe w Anglii miała udać się grupa 13 uczniów naszego liceum. Plany zakłóciło wstrzymanie lotów samolotów. Do wyjazdu dojdzie prawdopodobnie w czerwcu.

20

KWI

2010

58823

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1240353_476503048.JPG

Zdjęcie: P1240353_476503048.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.