Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zamiatają na "powiatówkach" i wojewódzkich

Przełom marca i kwietnia to również koniec sezonu zimowego na drogach. Powiatowy Zarząd Dróg, wykonujący prace na drogach i chodnikach wojewódzkich i powiatowych, zajmuje się aktualnie, na zlecenie Starostwa, ich porządkowaniem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zamiatarka pracuje na powiatowych i wojewódzkich drogach

Wraz z końcem okresu zimowego pługi i solarko-piaskarki zostały już odczepione od samochodów ciężarowych. Słoneczne dni umożliwiają przeprowadzanie prac porządkowych. Aktualnie powiatowi drogowcy wykorzystują je na zamiatanie dróg powiatowych i wojewódzkich. Trzeba sprzątnąć piach, którym zimą posypywane były nawierzchnie ulic. Prace trwają na wszystkich drogach podległych Starostwu. Jeszcze w sezonie wczesnowiosennym drogowcy uzupełniali ubytki na wszystkich drogach wojewódzkich i powiatowych, tam gdzie nawierzchnia była uszkodzona po zimie. "Pozimowe zamiatanie dróg rozpoczęliśmy przed dwoma tygodniami. Tego piachu i pozostałości na drogach powiatowych i wojewódzkich jest ogrom. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach uda się uprzątnąć wszystkie pozostałości." - mówi Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Drogowcy zamiatają drogi i chodniki, oczyszczają je z piasku, błota, trawy, liści oraz innych zanieczyszczeń. Pierwsze sprzątanie jest sprzątaniem pozimowym. Gdy zakończy się ten etap prac, powiatowi drogowcy będą w miarę potrzeb, systematycznie zamiatać drogi, a przed nimi wkrótce pierwszy pokos trawy przydrożnej. Dyrektor Mariusz Sikora ogłosił właśnie przetarg na wycinkę drzew przydrożnych rosnących przy drogach wojewódzkich i powiatowych utrzymywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. W sumie do koniecznej wycinki zaklasyfikowano blisko 450 drzew, które zostaną wycięte, wywiezione z miejsca wycinki, a teren uporządkowany poprzez wyzbieranie pozostałości gałęzi i zagrabienie ziemi.

08

KWI

2010

68896

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zamiatarka2_908710704.JPG

Zdjęcie: zamiatarka2_908710704.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.