Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 30 marca, w nowej strażnicy przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom 2010". Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszkowie. Atrakcyjne nagrody ufundował Zarząd Powiatu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy OTWP 2010

Turniej wiedzy pożarniczej składał się z dwóch elementów. Uczestnicy najpierw pisali test, a następnie odpowiadali na pytania jury. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat przepisów ochrony przeciwpożarowej w tym ochrony lasów, znajomością sprzętu p-poż, historii straży pożarnej, znajomością zagadnień ochotniczej straży pożarnej i udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorami konkursu byli: Zarząd Powiatowy ZOSP-RP w Myszkowie i Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Fundatorem nagród był Zarząd Powiatu w Myszkowie. Nagrody wręczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.
Turniejowe zmagania zawodników oceniała komisja, której przewodniczył Sergiusz Wiśniewski, a zasiadali w niej dh Zdzisław Ucieklak - prezes Zarządu Powiatowego OSP, dh Dorota Ćwiląg - sekretarz ZP ZOSP-RP oraz Arkadiusz Bąkowicz, Kamil Renosik, Jarosław Jarosz i Sebastian Jurczyk. Uczestnikami konkursu byli laureaci wcześniejszych eliminacji gminnych, uczniowie szkół gmin powiatu myszkowskiego, w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs był sprawdzianem umiejętności z zakresu wiedzy o pożarnictwie oraz ochronie przeciwpożarowej. Po testach pisemnych, w których uczestniczyli wszyscy, wyłoniona została grupa finałowa, która udzielała odpowiedzi ustnych. "Gratuluję wszystkim uczestnikom bardzo szerokiej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, historii straży. Pytania były trudne. Wykazaliście się dużą znajomością zagadnień z tych dziedzin. Wielu z Was zapewne kiedyś będzie prawdziwymi strażakami zawodowcami, czego gorąco Wam życzę" - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera. Jak mówi prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisław Ucieklak - "Zawodnicy musieli odpowiadać na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności w zależności od kategorii wiekowej. Pytania brzmiały np. Jakie ciśnienie ma podczas pracy ciecz robocza w hydraulicznych narzędziach ratowniczych? Co oznacza skrót PP2 - 12? Czy co to jest eksplozymetr?".

W Turnieju zwyciężyli:
w kat. szkół podstawowych:
1.Aneta Sikora
2.Julia Buła
3.Sławomir Skalec

w kat. szkół gimnazjalnych:
1. Joanna Jędruszek
2. Kinga Krakowiak
3. Katarzyna Jagusiak

w kat. szkół ponadgimnazjalnych:
1. Norbert Wiktor
2. Michał Słota
3. Mateusz Stypka

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Zarząd Powiatu w Myszkowie.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie ufundował ponadto dla każdego z opiekunów przygotowujących dzieci i młodzież do Turnieju, okolicznościowe medale. Wręczyli je starosta myszkowski Łukasz Stachera i komendant powiatowy PSP w Myszkowie Dariusz Caban. Pamiątkowe medale otrzymali: Andrzej Jastrzębski z Gimnazjum w Koziegłowach, Jolanta Zamora z ZS w Żarkach, Violetta Kostrzewska - Tatus z ZSP Nr 1 w Myszkowie, Jacek Trynda z LO w Myszkowie, Dorota Musialik z ZSP Nr 2 w Myszkowie, Jolanta Urpacz z Gimnazjum w Niegowie, Anna Makuch z SP w Niegowie, Agata Migalska z SP Nr 6 w Myszkowie, Maciej Maślankiewicz z SP Nr 8 w Myszkowie, Joanna Gorzkowska z ZS w Koziegłowach, Jolanta Kotuła z ZS w Lgocie Górnej, Tomasz Gołuchowski z ZSP w Sokolnikach.

07

KWI

2010

6660

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1230903gggggggg_311951735.JPG

Zdjęcie: P1230903gggggggg_311951735.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.