Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomogliśmy polskim dzieciom na Białorusi

Blisko sto kilogramów słodyczy udało się zebrać podczas akcji organizowanej przez Starostę Myszkowskiego Łukasza Stacherę we współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska", pod patronatem Andżeliki Borys. Słodycze trafią do najbardziej potrzebujących dzieci polskich na Białorusi.


Fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie
Słodycze trafiły do rąk przedstawiciela "Wspólnoty Polskiej"

W akcję zbiórki słodyczy włączyły się zarówno szkoły ponadgimnazjalne, jak i powiatowe instytucje działające na terenie naszego powiatu. Blisko 100 kg zebranych słodyczy, w ubiegły wtorek trafiły do rąk przedstawiciela Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" jest organizacją pozarządową działającą pod patronatem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. "Dziękuję wszystkim osobom, które bezpośrednio były zaangażowane w akcję zbiórki słodyczy dla polskich dzieci na Białorusi, uczniom szkół ponadgimnazjalnych, dyrekcji i gronom pedagogicznym, pracownikom instytucji. Wszyscy, którzy przekazali w naszej akcji choćby najdrobniejszy dar, mogą czuć, iż przyczynili się nie tylko do materialnej pomocy, ale również do wysiłków w umacnianiu więzi Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą z Ojczyzną, jej językiem i kulturą." - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Jak zapowiada starosta, planowane są kolejne formy pomocy. Zbiórkę koordynowała naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Barbara Kilanowska. Przekazanie zebranych darów odbyło się w miniony wtorek w Starostwie Powiatowym. W Myszkowie gościł tego dnia Stefan Gajda, prezes Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". W imieniu starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, dary dla polskich dzieci przekazał Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy starosty. W akcję włączyły się m.in.: Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie, Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Myszkowie, Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, Zespół Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie, Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Słodycze zbierane były wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pracowników instytucji i interesantów. Można je było przekazywać również w wyznaczonych stanowiskach zbiórki w budynku Starostwa. Wszelkie zebrane dary, na Białoruś mogą trafić jedynie poprzez "Wspólnotę Polską". To jedyna droga, która akceptują białoruskie władze w Mińsku. Zebrane słodycze przekazane zostaną Andżelice Borys - prezes Związku Polaków na Białorusi.

05

KWI

2010

84974

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220656_810279783.JPG

Zdjęcie: P1220656_810279783.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.