Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

20 lat restytucji samorządu w Niegowie

Z okazji 20 lecia odrodzenia demokratycznego samorządu terytorialnego w Polsce odbyła się w miniony czwartek jubileuszowa sesja Rady Gminy Niegowa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Jubileuszowa sesja rady gminy

Poza radnymi w uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski Łukasz Stachera, asystentka eurodeputowanej Małgorzaty Handzlik Katarzyna Merta-Wałek, radna powiatowa Jadwiga Skalec, sołtysi miejscowości i mieszkańcy. Uroczysta sesja odbyła w szkole podstawowej w Niegowie. Sesja jubileuszowa była doskonałą okazją do złożenia przez gości życzeń niegowskim samorządowcom z wójtem gminy Krzysztofem Motylem i przewodniczącym Rady Józefem Milewskim na czele.


Fot. Andrzej Kozłowski
„To dla nas wszystkich jubileusz niezwykle ważny. Jest on symbolicznym przypieczętowaniem procesu głębokich i radykalnych zmian cywilizacyjnych, które w ciągu ostatniego dwudziestolecia zmieniały oblicze Europy, naszego kraju, województwa, powiatu i gmin na lepsze.” - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Życzenia niegowskim samorządowcom i mieszkańcom złożyła również poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska: „Dwudziestolecie samorządów to czas, aby podsumować to co udało się zrobić dobrze, a co po prostu zwyczajnie nie wyszło oraz żeby nakreślić plany na przyszłość.” Poseł wspomniała również o znaczącej roli sołtysów w samorządzie lokalnym. Sesja poświęcona została również przedstawieniu sytuacji hydrologicznej na terenie gminy Niegowa.
Podczas sesji wręczono również puchary i dyplomy ufundowane przez wójta Niegowy Krzysztofa Motyla w turnieju piłkarskim rozegranym z okazji jubileuszu samorządu niegowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Młodych sportowców uhonorowali poseł Jadwiga Wiśniewska, starosta Łukasz Stachera, wójt Krzysztof Motyl i przewodniczący Rady Józef Milewski.

31

MAJ

2010

56041

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260850_159128173.JPG

Zdjęcie: P1260850_159128173.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.