Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Porcelanowy jubileusz żareckiej samorządności

Reforma samorządowa z 1990 roku to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów zwrotnych w polskim systemie ustrojowym, który zapoczątkował proces gruntownej przebudowy państwa. Po dwóch dekadach budowania, rozwijania i funkcjonowania lokalnych struktur władzy, miasta w całym kraju organizują uroczyste obchody XX-lecia samorządu terytorialnego. W Żarkach rocznicę uczczono jubileuszową sesją, która odbyła się w ubiegłą środę.


Fot. Andrzej Kozłowski
Za stołem prezydialnym zasiedli byli i obecni włodarze gminy

W minioną środę 26 maja br. odbyła się Jubileuszowa Sesja Rady Gminy i Miasta Żarki. Sesję otworzył wykład dr. Krzysztofa Tabaki na temat rodzenia się samorządności polskiej. Byli oraz obecni burmistrzowie i przewodniczący rad zasiedli za wspólnym stołem prezydialnym. Obok przewodniczącej Rady MiG Żarki Stanisławy Nowak i burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego zasiedli więc: Jerzy Pompa, Henryk Rakowski, Janina Cuglewska i b. burmistrz Andrzej Lech. Sesja była doskonałą okazją aby zaprezentować historię żareckiego samorządu. Pamięć tych, którzy w ławach rajcowskich już nigdy nie zasiądą uczczono minutą ciszy.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wicestarosta Jan Kieras odczytał list od starosty

W uroczystościach uczestniczył wicestarosta Jan Kieras, który w imieniu starosty Łukasza Stachery odczytał okolicznościowy list, w którym czytamy m.in: ”Gmina Żarki jest dziś zupełnie innym miejscem niż 20 lat temu. To gmina nowoczesna, stale się rozwijająca, mająca na koncie wiele sukcesów. A co ważne – mająca bogate i odważne plany na przyszłość.” Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik Katarzyna Merta – Wałek odczytała okolicznościowe przesłanie eurodeputowanej. Życzenia dla żareckich samorządowców złożyła również poseł na Sejm RP Halina Rozpondek.


Fot. Andrzej Kozłowski
Odznaczenia wręczył oraz życzenia żareckim samorządowcom złożył wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.

Jubileusz samorządu w Żarkach był okazją do uhonorowania tych, którzy przyczynili się do rozwoju samorządności w gminie. Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrali: Barbara Major – sekretarz gminy, burmistrz Andrzej Lech, Teresa Radosz – b. skarbnik gminy, a także wieloletni radny Jerzy Kot i kierownik żareckiego MGOPS Teresa Kowacka. Odznakę w odcieniu srebra dostali: Janina Cuglewska, Henryka Duda, Alojzy Zieliński oraz urzędnicy Joanna Jarosz, Ola Marchewka i Henryka Duda.

31

MAJ

2010

50655

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260807_452879238.JPG

Zdjęcie: P1260807_452879238.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.