Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz dziesiąty z rzędu Poraj bawił się na corocznej majówce. Impreza organizowana przez rodziców i grono pedagogiczne Gimnazjum w Poraju, przyciągnęła spore grono mieszkańców Poraja i powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera uhonorował osoby, które aktywnie działają na rzecz rozwoju kultury i sportu w powiecie myszkowskim

Tegoroczna „Majówka Porajska” odbyła się w sobotę 22 maja, na scenie ustawionej na ulicy, przed szkołą. Wśród uczestników Majówki zauważyć można było m.in.: starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, wójta Poraja Mariana Szczerbaka, radną powiatową Annę Sochę – Korendo, radnych gminy Poraj, dyr. Gimnazjum Beatę Cichoń.
W trakcie imprezy starosta myszkowski Łukasz Stachera uhonorował osoby, które od wielu lat angażują się w aktywną pracę kulturalno – sportową na rzecz powiatu myszkowskiego, wśród nich znaleźli się: Beata Cichoń – dyrektor gimnazjum w Poraju, Andrzej Pawłowski – trener i organizator wielu imprez sportowych oraz Katarzyna Kaźmierczak, animatorka życia kulturalnego w gminie i konferansjerka wielu imprez kulturalnych, w tym porajskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program artystyczny tegorocznej wspólnej zabawy Porajan był równie bogaty. Przed publicznością najpierw zaprezentował się zespół taneczno – ruchowy „Nastolatki”, a potem grupa wokalno – instrumentalna z miejscowego Gimnazjum. Z dużym zainteresowaniem spotkał się występ młodych muzyków mocnego brzmienia rockowego „The Batteries”. W repertuarze muzycznym znalazło się również miejsce dla sporej dawki bluesa w wykonaniu zespół „Los Bluesos Tabascos”. Zagrali także porajska grupa „Czarne charaktery” oraz „Debiutanci”.


Fot. Andrzej Kozłowski
Reprezentant zwycięskiej drużyny nauczycieli

W atrakcyjnym programie Majówki znalazła się część sportowa, w trakcie której Nauczyciele Gimnazjum zmierzyli się z Uczniami Gimnazjum, w meczu piłki nożnej, którego wynik potwierdził pedagogiczną przewagę. Mecz rozegrano o Puchar starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, a nagrody i dyplomy wręczyli starosta i radna powiatowa Anna Socha - Korendo. Każdy chętny mógł skosztować z szerokiej oferty stoisk kulinarnych oraz swojego szczęścia w loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower górski. Mniej łaskawa była jedynie tego dnia aura, która na głowy uczestników imprezy, spuściła duże ilości rzęsistych opadów deszczu z domieszką gradu. Nie był to jednak element zniechęcający do wspólnej zabawy, która trwała do godzin wieczornych.

29

MAJ

2010

5311

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260774_929382285.JPG

Zdjęcie: P1260774_929382285.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.