Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Umowa na wykonanie drogi Poraj – Choroń podpisana

W ubiegłym tygodniu w Starostwie podpisana została umowa z wykonawcą drogi powiatowej Poraj – Choroń. Prace już mogłyby się rozpocząć, na przeszkodzie stanęła jednak sytuacja pogodowa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Podpisanie umowy na realizację modernizacji drogi Poraj - Choroń

Umowa z wykonawcą podpisana została we wtorek 11 maja w Starostwie Powiatowym. W podpisaniu umowy uczestniczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Sikora i Zdzisław Nowak – prezes Zarządu firmy „Drog-Bud” Sp. z o.o. z Lubojenki, która będzie wykonywać prace na zlecenie Starostwa. Budowa drogi Poraj – Choroń to bardzo ważna dla społeczności Poraja i Choronia inwestycja. Oczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja Starostwa, polegająca na całkowitej modernizacji drogi Poraj – Choroń. Starostwo realizuje przebudowę drogi, jako lider, wspólnie z powiatem częstochowskim i miastem Częstochowa. Droga została zgłoszona do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach procedury pozakonkursowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – Programu Rozwoju Subregionu Północnego. Zlokalizowana będzie na terenie Subregionu Północnego, czyli powiatów myszkowskiego, częstochowskiego oraz częstochowskiego grodzkiego. Łączna długość przebudowanych dróg wyniesie 32,5 km, z czego 5,3 km będzie przebiegać przez powiat myszkowski. Jako Lider, Powiat Myszkowski ponosi największy ciężar obowiązków i odpowiedzialności. Koszt inwestycji wyniesie ok. 8 mln zł. W ramach tego położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, odwodnienie oraz oznakowanie drogi.

25

MAJ

2010

46199

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1250935_628777814.JPG

Zdjęcie: P1250935_628777814.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.