Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z Helenówki do Jaworznika gładko i sprawnie

Nowa, poszerzona nawierzchnia, oznakowanie poziome i pionowe, odwodnienie – z tego mogą cieszyć się mieszkańcy oraz wszyscy przejezdni, korzystający z powiatowej drogi z Helenówki do Jaworznika. Efekt prac jest widoczny. Oficjalne zakończenie inwestycji Starostwa odbyło się w miniony czwartek. Przybyli przedstawiciele władz, wykonawcy i wdzięczni mieszkańcy miejscowości.


Fot. Andrzej Kozłowski
Droga Helenówka - Jaworznik oficjalnie otwarta

Mimo chłodu i nie najlepszej pogody, mieszkańcy stawili się na otwarciu zmodernizowanej drogi. „Trzeba było jeździć starą drogą, żeby wiedzieć, ile znaczy dla nas nowa” - tłumaczą. Mowa o odcinku drogi z Helenówki do Jaworznika, który przez lata był postrachem kierowców - wąską i dziurawą drogą. Ale to już przeszłość. Dziś kierowców cieszy równiutki asfalt. A sprawcami tej korzystnej odmiany jest myszkowskie Starostwo Powiatowe. Urząd Marszałkowski w dużej mierze sfinansował inwestycję. W miniony czwartek 13 maja oficjalnie otworzono ten odcinek. Tradycyjną wstęgę przecinali starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wicestarosta Jan Kieras, przewodnicząca Rady MiG Stanisława Nowak, radni powiatowi: Dorota Kaim – Hagar, Zofia Jastrzębska, Małgorzata Gorczyca – Jędrycha, Jadwiga Skalec, Dariusz Lasecki, Andrzej Jastrzębski, radny gminy Jerzy Kot, dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora, wykonawcy Stefan Cieślewicz i Mariusz Musialik oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. Dla tych ostatnich był to ważny dzień.
Zarówno starosta myszkowski Łukasz Stachera, jak i burmistrz Żarek Klemens Podlejski, zgodnie podkreślali jak ważna to była inwestycja dla rozwoju tej części powiatu i gminy. Podkreślali zasługi wicemarszałka województwa Mariusza Kleszczewskiego w pomocy przy pozyskaniu środków na remont tej drogi.
W imieniu rady powiatu i zarządu głos zabrał starosta myszkowski Łukasz Stachera, który powiedział m.in.: „Cieszę się, że kolejna inwestycja powiatowa została zakończona, dzięki temu mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Inwestycja była bardzo potrzebna.” Starosta podziękował również wykonawcom drogi, życząc mieszkańcom sprawnego przejazdu po niej. „Wspaniała droga, łącząca dwie drogi wojewódzkie, na którą mieszkańcy Jaworznika i całej gminy czekali. Cieszymy się z tego, że droga już jest i mogą z niej korzystać mieszkańcy. Dzięki temu można bezpiecznie po niej się poruszać” - podkreślał jej znaczenie dla gminy burmistrz Żarek Klemens Podlejski. Przedstawiciele władz Żarek, w imieniu mieszkańców, podziękowali staroście i wszystkim radnym powiatowym, za zrealizowanie tej inwestycji.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zmodernizowany odcinek z nową nawierzchnią

Na budowę tego newralgicznego odcinka, Starostwo Powiatowe pozyskało pieniądze z województwa. Władze powiatu zwróciły się do marszałka Województwa Śląskiego z wnioskiem o dofinansowanie przez samorząd wojewódzki przebudowy, tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców i turystów, drogi powiatowej. Powiat otrzymał 1,5 mln zł od wojewódzkich radnych w ubiegłym roku, natomiast 650 tys. zł Starostwo wyłożyło ze środków własnych. Za te pieniądze niezwłocznie przystąpiono do przebudowy drogi. Remont drogi był konieczny z uwagi na fatalny stan jej nawierzchni. Jest ona łącznikiem między Myszkowem, a sporą częścią powiatu. Poprzedni stan w zasadzie uniemożliwiał korzystanie z tego odcinka. Wyremontowanie będzie miało znaczenie szczególnie w zimie, gdy ten odcinek umożliwi bezpieczny dojazd do części gmin Żarki i Niegowa. Zmodernizowana nawierzchnia drogi skróci zdecydowanie dojazd pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy policji, gdy znaczenie ma każda sekunda. Prace na zlecenie Starostwa wykonały firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych z Żarek i PRDM z Kłobucka. Prace na głównym odcinku zakończyły się do jesieni ub.r. Ostatni etap prac pokrzyżowała zima, ukończono je wiosną tego roku, gdy nastąpiły sprzyjające warunki atmosferyczne. Modernizacja drogi kosztowała w sumie ponad 2,2 mln zł. Za te pieniądze powiatowi drogowcy m.in.: położyli nową nawierzchnię na podbudowie bitumicznej, poszerzyli drogę do 5,5 m oraz wykonali oznakowanie poziome i pionowe oraz odwodnienie.

24

MAJ

2010

3909

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260160_55795349.JPG

Zdjęcie: P1260160_55795349.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.