Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sobotę 15 maja w Jastrzębiu przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego uroczyście oddano do użytku boisko wielofunkcyjne. Przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie, udział w otwarciu wzięła młodzież, wszyscy zainteresowani czynnym spędzaniem czasu na boisku oraz mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uroczyste przecięcie wstęgi

Wśród gości dostrzec można było: wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego, starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, wicestarostę Jana Kierasa, wójta Niegowy Krzysztofa Motyla, radnych powiatowych: Annę Sochę - Korendo i Danutę Służałek – Jaworską, radnych gminy Poraj z przewodniczącym Zbigniewem Konieczką na czele, sołtysów z terenu gminy, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz najbardziej zainteresowanych, czyli dzieci i młodzież.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sprzęt na nowy obiekt przekazał starosta myszkowski Łukasz Stachera

Na ręce dyrektorki szkoły Jadwigi Kidawy goście złożyli gratulacje i sprzęt sportowy. Obiekt poświęcił ksiądz Wojciech Krassowski. Przekazując sprzęt sportowy na ręce dyrektora szkoły Jadwigi Kidawy, w imieniu Zarządu i Rady Powiatu, starosta myszkowski Łukasz Stachera, mówił: „To bardzo ważny dzień i duże wydarzenie w dziejach miejscowości Jastrząb i gminy Poraj, święto wszystkich mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży. Inwestycja w kulturę fizyczną i sport odgrywa ogromne znaczenie w rozwoju, szczególnie młodych osób. Sport to magnes który przyciąga, daje ruch i radość. Spełnia rolę wychowawczą uczy godzić się z porażką, kształtuje umiejętności wspólnej zabawy w duchu zasad fair play oraz pomaga pokonywać własne słabości. Życzę wszystkim korzystającym z tego obiektu ciekawych pasjonujących rozgrywek”. Starosta Łukasz Stachera wraz z radnymi Anną Sochą – Korendo i Danutą Służałek – Jaworską wręczyli okolicznościowe statuetki z podziękowaniami.


Fot. Andrzej Kozłowski
Grupa osób aktywnie wspierających sport w powiecie myszkowskim uhonorowana została okolicznościowymi statuetkami przez starostę Łukasza Stacherę

Wójt Marian Szczerbak, radna gminna i sołtys Jastrzębia Jolanta Zalega, radna Anna Czarnecka, dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa oraz nauczyciel wf Włodzimierz Duda uhonorowani zostali za wkład w rozwój infrastruktury sportowej oraz rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Życzenia oraz sprzęt sportowy przekazał wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.

Po wspólnym przecięciu wstęgi, wójt Marian Szczerbak mówił: „Zakończenie tej inwestycji to dla nas ważna chwila.” - wójt podkreślał wychowawczą rolę sportu - „Tam gdzie jest boisko tam nie ma diabła, gdzie nie ma boiska jest diabeł”.
Po oficjalnej części uroczystości w części artystycznej wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły w programie o tematyce sportowej, orkiestra dęta z Bliżyc, a do tańca przygrywał zespół „Czarne Charaktery”. Na pełnowymiarowym boisku będzie można zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Koszt zadania to około 420 tys. zł. Gmina pozyskała środki zewnętrzne z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z programu „Blisko Boisko”.

24

MAJ

2010

22699

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260195_6085196.JPG

Zdjęcie: P1260195_6085196.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.