Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozmowy z władzami na temat możliwości rozszerzenia współpracy oraz wizyta studyjna w instytucjach użytku publicznego – wypełniły wizytę delegacji myszkowskiego Starostwa w partnerskim Okręgu Broxtowe w Anglii.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przedstawiciele władz Powiatu z burmistrzem Broxtowe

Z wizytą u Anglików byli starosta myszkowski Łukasz Stachera, członkowie Zarządu Mariusz Morawiec i Andrzej Jastrzębski, wiceprzewodnicząca Rady Zofia Jastrzębska, radne Danuta Służałek-Jaworska i Anna Socha-Korendo oraz rzecznik prasowy Starosty Andrzej Kozłowski. Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego złożyli oficjalną wizytę w dniach 26-29 marca br. W programie wizyty znalazły się rozmowy z władzami Okręgu. Nasi przedstawiciele spotkali się m.in. z przewodniczącym Rady Okręgu Michaelem Richem i burmistrzem Broxtowe Johnem Longdonem oraz sporą grupą radnych różnych opcji politycznych. „Powiat Myszkowski i Okręg Broxtowe współpracują ściśle w obszarze wymiany młodzieży, kultury, sportu, turystyki i rynku pracy. Rozmowy dotyczyły podstawowych płaszczyzn współpracy, które uważam za owocne. Wymieniliśmy szereg poglądów, spostrzeżeń i wzajemnych doświadczeń.” - powiedział tuż po powrocie starosta myszkowski Łukasz Stachera. Samorządowcy z Myszkowa zapoznali się również z funkcjonowaniem centrum zarządzania kryzysowego w Okręgu Broxtowe. Porównując, poza paroma organizacyjnymi szczegółami, właściwie niczym nie różni się od naszego, otwartego w ubiegłym roku, powiatowego centrum przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Zaplanowano wymianę wzajemnych doświadczeń strażaków. Równie istotna była wizyta studyjna w miejskim urzędzie w Broxtowe. Tutaj nasze władze szczególnie były zainteresowane praktycznym funkcjonowaniem e-administracji. Z uwagi na właśnie wprowadzaną w starostwie i urzędach gmin naszego powiatu „e-Myszkovię”, czyli elektroniczne usługi w administracji publicznej, ten punkt wizyty był niezwykle istotny. Anglicy zapoznali delegację Starostwa z praktycznym funkcjonowaniem elektronicznej administracji publicznej. Sporo uwagi poświęcono również obszarom współpracy w zakresie kultury i sportu. Nasi samorządowcy zapoznali się z funkcjonowaniem miejscowego centrum dziedzictwa kulturowego, centrum sztuki współczesnej oraz największym w Anglii centrum tenisa ziemnego i okręgowym ośrodkiem sportu. Największym lokalnym wydarzeniem naszego angielskiego partnera jest coroczny bal charytatywny organizowany przez burmistrza Broxtowe, w którym honorowymi gośćmi byli uczestnicy delegacji Powiatu. Dochód z balu przeznaczony był na pomoc rodzinom brytyjskich żołnierzy poległych bądź poszkodowanych w wyniku wojny Afganistanie.

16

MAJ

2010

49691

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1230704_9535674.JPG

Zdjęcie: P1230704_9535674.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.