Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z "Kościuszki" na Lazurowym Wybrzeżu

Nicea, Cannes oraz Grasse to miasta, które odwiedziła delegacja Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach podczas swojej pięciodniowej wyprawy na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Wyjazd, trwający od 26 do 30 kwietnia, odbył się w ramach projektu Comenius „Dzielimy się kulturą – podróż w kierunku lepszego zrozumienia naszej tożsamości”.


Fot. ZS w Żarkach
Uczestnicy międzynarodowego projektu Comenius we Francji

Za pieniądze unijne, zdobyte przez koordynatorkę projektu – mgr Edytę Bacior, wyjechało tym razem 12 osób - dyrektor Mariola Piątek, Edyta Bacior, Katarzyna Kaczyńska, Nina Podsiadlik oraz ośmioro uczniów, którzy wyróżnili się dotychczasową pracą nad projektem.
Na spotkanie przybyli także przedstawiciele pozostałych szkół partnerskich i na te kilka wspólnie spędzonych dni szkoła w Grasse stała się prawdziwie międzynarodową placówką. „Uczniowie, zakwaterowani u rodzin francuskich poznawali tajniki lokalnej kuchni, tamtejsze obyczaje, szlifowali język angielski i nawiązywali przyjaźnie.” - mówi Mariola Piątek, dyrektor ZS w Żarkach. Oprócz prezentowania dotychczasowych rezultatów projektu i zwiedzania sławnych na całym świecie miast Riwiery Francuskiej, znalazł się też czas m.in. na piknik na plaży, przy sprzyjającej temperaturze 30 stopni Celsjusza, oraz wspólny wieczór ze śpiewem i prowansalskimi daniami.
Będąc jeszcze pod wrażeniem gościnności, jakiej doświadczyli w tym przepięknym regionie Francji, żareccy uczniowie i nauczyciele planują spotkanie w Polsce. Już w październiku przyjadą do nich przedstawiciele ze wszystkich szkół partnerskich: Francji, Bułgarii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. Będzie to trzecie z czterech spotkań zaplanowanych na 2 lata trwania projektu.

12

MAJ

2010

10593

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

yyyyyy9_769087559.JPG

Zdjęcie: yyyyyy9_769087559.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.