Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo Powiatowe złożyło u marszałka województwa wniosek na termomodernizację Zespołu Szkół przy ul. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Powiat stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Obecny stan budynku szkoły

Kompleksową termomodernizację, poprzez ocieplenie budynku wraz z wymianą stolarki okienno-drzwiowej, montaż kompleksowej instalacji m.in. centralnego ogrzewania, wodno–kanalizacyjnej, ciepłej wody oraz modernizację źródeł ciepła – to wszystko Starostwo planuje wykonać w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie przy ul. Kwiatkowskiego. Pracownicy Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa w ubiegłym tygodniu złożyli u marszałka województwa wniosek o dofinansowanie tych prac ze środków unijnych. Prace, które powiat planuje wykonać i uzyskać na ich realizację dofinansowanie z Unii Europejskiej, są częścią komplementarnych robót przy budynku szkoły. Dbając o podnoszenie standardu warunków nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, Starostwo od dwóch lat intensywnie, w miarę posiadanych środków przeprowadza w budynku „Kwiatkowskiego” niezbędne prace modernizacyjne. Wymieniono w nim już okna, przeprowadzono częściową termomodernizację oraz częściowo docieplono stropodachy. Prace te podzielono, z uwagi na możliwości finansowe, na dwa etapy, wykonując w pierw te roboty, które usuwały najpoważniejsze usterki w konstrukcji budynku. Jednocześnie w Wydziale Rozwoju i Inwestycji Starostwa trwało przygotowywanie koniecznych dokumentów, umożliwiających ubieganie się o pieniądze unijne. Starostwo o niezbędne środki aplikuje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet V Środowisko, Działanie 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii. Powiat ubiega się o 85% dofinansowanie projektu, wnioskując o kwotę 1.201.000,00 zł, przy całkowitym koszcie projektu 1.412.941,43 zł. Rozstrzygnięcia drogi konkursowej należy spodziewać się pod koniec bieżącego roku. W przypadku pozyskania środków główne prace termomodernizacyjne zostałyby przeprowadzone w okresie wakacji przyszłego roku. Zrealizowanie tej inwestycji, przyczyni się zdecydowanie do poprawy stanu technicznego budynku szkoły.

11

MAJ

2010

100029

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

obecny_stan_ZS_Nr_1_515813572.JPG

Zdjęcie: obecny_stan_ZS_Nr_1_515813572.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.