Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Perłowy jubileusz „Orlich Gniazd”

Położony na terenie województw śląskiego i małopolskiego Park Krajobrazowy Orlich Gniazd ma już 30 lat. Jego dziedzictwu przyrodniczemu i kulturowemu poświęcone było trzydniowe XX Sympozjum Jurajskie w Złotym Potoku, z udziałem naukowców i samorządowców, których jako jedyny z powiatu myszkowskiego reprezentował starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sympozjalne wystąpienie starosty myszkowksiego Łukasza Stachery

Uczestnicy sympozjum zgodnie twierdzą, że zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego terenu Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd jest w dużej mierze uzależnione od zrozumienia przez lokalną społeczność szans, jakie dla rozwoju ekonomicznego tego terenu daje ochrona wartości reprezentowanych przez Park. Panel naukowy poświęcony Parkowi połączony został z jego 30-leciem, odbywającym się pod patronatem Głównego Konserwatora Przyrody, Marszałka Województwa Śląskiego i Wojewody Śląskiego. Na jubileuszowych obchodach w środę 5 maja w Hotelu „Kmicic” w Złotym Potoku, stawili się: wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek Województwa Śląskiego Adam Stach, starosta myszkowski Łukasz Stachera, częstochowski Andrzej Kwapisz, zawierciański Ryszard Mach oraz olkuski Leszek Konarski. Byli burmistrzowie i wójtowie: Janowa Adam Markowski, Ogrodzieńca Andrzej Mikulski, Olsztyna Tomasz Kucharski. Na Sympozjum były również inne akcenty myszkowskie: prezes PTTK „M2” w Myszkowie Marian Kotarski, który dyr. Parków Marka Brodę, wyróżnił odznaką Miłośnik Ziemi Myszkowskiej, a współorganizatorem imprezy był myszkowianin Tomasz Labocha – kierownik Kierownik Oddziału Biura ZPKWŚ w Smoleniu. Poza jubileuszowymi życzeniami dla władz Zespołu Parków Krajobrazowych z dyr. Markiem Brodą na czele, samorządowcy czynnie włączyli się w prace sympozjum, prezentując walory przyrodniczo – turystyczne swoich ziem, czy podnosząc tematy z obszarów człowiek – przyroda. Starosta Łukasz Stachera mówił o walorach przyrodniczych i turystycznych powiatu myszkowskiego, zachęcał wszystkich obecnych do przybycia do naszego powiatu, mówiąc m.in.: „Powiat myszkowski to miejsce niezapomnianych wrażeń i atrakcji. To miejsce ludzi pozytywnie myślących, energicznych i otwartych na świat. Powiat gdzie warto żyć, inwestować i odpoczywać.” Przez władze Parków osoby zasłużone dla ich funkcjonowania otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy, w tym starosta Łukasz Stachera i prezes Marian Kotarski. W Sympozjum z niezwykle ciekawymi wykładami wystąpili profesorowie m.in.: z Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.

10

MAJ

2010

39431

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1250775_85866608.JPG

Zdjęcie: P1250775_85866608.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.