Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 2 maja Koło PZERiI w Jastrzębiu obchodziło rocznice swego powstania. Na zaproszenie przewodniczącego Edwarda Kuca odpowiedzieli członkowie koła, władze powiatowe związku oraz władze samorządowe powiatu i gminy.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pierwsze urodziny koła emerytów w Jastrzębiu

Przed rokiem powstało w Jastrzębiu terenowe koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Rzeczypospolitej Polskiej. Jego założycielem i pierwszym przewodniczącym jest Edward Kuc. Rocznica powstania była okazją nie tylko do świętowania, ale również do podsumowania rocznej działalności, spotkania z władzami powiatu i gminy. Zaproszenie władz koła przyjęli m.in.: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wójt Poraja Marian Szczerbak, radna powiatowa Anna Socha - Korendo, władze powiatowe PZERiI w Myszkowie – przewodnicząca Genowefa Lasecka i wiceprzewodniczący Jerzy Froś. Jastrzębskie koło liczy blisko pół setki osób. "Cieszyć się życiem bez względu na wiek, korzystać z chwili bez żalu, że przemija” - ta dewiza zdaje się towarzyszyć członkom koła w codziennej działalności. Działalność jastrzębskiego skupia się wokół organizacji życia kulturalno-oświatowego emerytów, rencistów i inwalidów, współpraca z działającymi w powiecie i gminie stowarzyszeniami, instytucjami i organizacjami jak: koła gospodyń wiejskich, zespoły folklorystyczne, członkowie poświęcają się pracy społecznej i charytatywnej. Codzienna praca w kole ma na celu mobilizowanie członków Związku do aktywnego udziału w życiu społecznym, a przez to integrowanie środowiska. Członkowie mogą podzielić się swoimi zdolnościami i talentami z innymi ludźmi, brać i dawać radość, pracować społecznie na rzecz lokalnej społeczności. I tą pracę doceniają przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, którzy przybyli na rocznicową uroczystość. ”Wyrażam pełne uznanie dla wartości życia oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, za siłę w pokonywaniu przeciwności losu. Zasłużyliście Państwo na ogromny szacunek i uznanie. Chociaż czas posrebrzył Państwu skronie, to w Waszych sercach pozostała ta sama radość życia, szacunek dla drugiego człowieka, a zdobyte doświadczenia pozwalają bardziej dojrzale spojrzeć na życie.” - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera. Przewodnicząca Zarządu Powiatowego Polskiego Zawiązku Emerytów, Rencistów i Inwalidów RP w Myszkowie Genowefa Lasecka życzyła: ”Proszę przyjąć najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia, dni bez trosk i życia spędzonego w zdrowiu i szczęściu.” Wszelkiej pomyślności władzom i członkom koła życzył wójt Marian Szczerbak. Drobny poczęstunek, przy którym członkowie koła mogli się spotkać, ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.

10

MAJ

2010

5056

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1250578_782652640.JPG

Zdjęcie: P1250578_782652640.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.