Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ośrodek w Żarkach oddany do użytku

Odmieniony, nowoczesny, kolorowy, pięknie umeblowany, dobrze wyposażony i zapewniający lepszą jakość usług medycznych. Tak w skrócie można scharakteryzować siedzibę gminnej służby zdrowia przy ul. Kośiuszki 31, która przyjmuje pacjentów w nowych warunkach od 4 maja.


Fot. UMiG Żarki
Otwarcie ośodka publicznej służby zdrowia w Żarkach

Uroczystość pośięcenia i oddania do użytku obiektu odbyła się w dniu 28 kwietnia. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na czele z wicemarszałkiem Mariuszem Kleszczewskim. Byli przedstawiciele władz samorządowych: starosta myszkowski Łukasz Stachera oraz przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec oraz burmistrz Żarek Klemens Podlejski wraz z radnymi. Nie zabrakło przedstawicieli władz sąsiednich gmin, mieszkańców miasteczka oraz oczywiśie pracowników służb medycznych, w tym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach.
cieszę się, że pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śąskiego są dobrze wydatkowane, co widać na przykładzie tej inwestycjiś/i> śpodkreśił Mariusz Kleszczewski, wicemarszałek Województwa Śląskiego.


Fot. Aleksandra Kubas. Gazeta Myszkowska
Uroczyste przecięcie wstęgi. Tnie starosta myszkowski Łukasz Stachera

Realizowany projekt pt. Aktywne Centrum Zdrowia śprzebudowa i rozbudowa Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach wraz z uzupełnieniem aparatury medycznejśjest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śąskiego na lata 2007-2013.
"Poprzednio ośrodek zdrowia funkcjonował w dwóch wysłużonych budynkach, w jednym przy ul. Kośiuszki, w drugim przy ul. Myszkowskiej. Ani jeden, ani drugi nie spełniał surowych wymagań stawianych przez przepisy dotyczące ochrony zdrowia. Mankamentów było bez liku powiedziała radna powiatowa Małgorzata Gorczyca - Jędrycha, kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach.
Całkowity koszt zadania wyniósł 1 344 551zł, 85% tej kwoty, czyli 1 142 868zł pokryła Unia Europejska, wkład gminy to 201 682 zł.

10

MAJ

2010

10400

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

otwracie_osrodek_zdroiwa_jedrycha_674941744.JPG

Zdjęcie: otwracie_osrodek_zdroiwa_jedrycha_674941744.JPG

Ukryj moduł.