Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Maj obfituje w uroczystości patriotyczne. Po obchodzonym kilka dni temu święcie Konstytucji 3 Maja, 8 maja w Dniu Zwycięstwa, organizacje kombatanckie i młodzież oraz władze samorządowe Powiatu Myszkowskiego i Miasta Myszkowa oddali cześć, poległym w czasie II Wojny Światowej mieszkańcom Ziemi Myszkowskiej oraz żołnierzom polskim i żołnierzom armii sprzysiężonych, których bohaterstwo i odwaga przyczyniły się do zwycięstwa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Delegacja Powiatu pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek i kwiatów pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Delegacja Miasta Myszkowa

Kwiaty i wiązanki złożono pod trzema pomnikami w Myszkowie, upamiętniającymi najtragiczniejsze losy ludzkie współczesnej Europy: Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej (przy ul. Wolności), Pomnikiem Ofiar Katynia (przy ul. Pułaskiego) i Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską (przy ul. Kwiatkowskiego).


Fot. Andrzej Kozłowski
W uroczystościach uczestniczyła licznie młodzież z myszkowskich szkół

Poległym żołnierzom, w asyście licznych pocztów sztandarowych, hołd oddali m.in.: wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk, wiceprzewodniczące Rady Powiatu: Dorota Kaim – Hagar i Zofia Jastrzębska, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski, młodzież i dyrekcje z myszkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół, pracownicy samorządowi Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Myszkowscy kombatanci pod pomnikiem

Uroczystości uświetnił występ Zespołu "Eskadra" z MDK w Myszkowie, w repertuarze pieśni wojskowych i patriotycznych. Zespół zaprezentował się w repertuarze utworów patriotycznych i żołnierskich, m.in.: "Marsz Pierwszej Brygady", "Czerwone Maki na Monte Cassino".

08

MAJ

2010

45350

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1250877_538745846.JPG

Zdjęcie: P1250877_538745846.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.