Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W piątek 30 kwietnia w Koziegłowach przy ul. Zamkowej uroczyście oddano do użytku kompleks sportowy „Moje Boisko Orlik 2012”. Przy pięknej słonecznej pogodzie, udział w otwarciu wzięła młodzież, wszyscy zainteresowani czynnym spędzaniem czasu na boisku oraz przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przecięcie wstęgi

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu Gminnej Orkiestry Dętej i mażoretek, w nowych strojach, z młodzieżowej orkiestry z Pińczyc, młodzieży szkolnej i młodych sportowców z Gminy Koziegłowy. Po odegraniu Hymnu państwowego i wciągnięcia flagi narodowej na maszt, burmistrz powitał wszystkich uczestników spotkania. Wśród nich obecni byli: wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, starosta myszkowski Łukasz Stachera, radni powiatowi Dorota Kaim – Hagar, Mariusz Morawiec, Anna Socha – Korendo, która reprezentował również Wojewodę Śląskiego, przedstawiciele biur poselskich, Klemens Podlejski - burmistrz Gminy i Miasta Żarki, Mariusz Sikora - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie, Marek Węgrzynowicz  - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie, Dariusz Caban  -  komendant powiatowy PSP Myszków, Robert Szczypka p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie, Joanna Kołodziejczyk - przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy wraz z radnymi, sołtysi z terenu gminy Koziegłowy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele uczniów ze wszystkich szkół Gościem honorowym uroczystości był Zbigniew Myga zasłużony działacz sportowy wraz z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych. Na ręce burmistrza goście złożyli gratulacje i sprzęt sportowy. Obiekt poświęcił ksiądz Krzysztof Łęski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Jako przewodniczący Powiatowej Rady Sportu cieszę się, że baza sportowa w naszym powiecie się rozrasta - mówił starosta Łukasz Stachera

Przekazując sprzęt sportowy na ręce burmistrza, w imieniu Zarządu i Rady Powiatu, starosta myszkowski Łukasz Stachera, mówił: „Jest to największy obiekt w naszym powiecie, który otwieramy. Dzięki panu wicemarszałkowi Kleszczewskiemu takich obiektów mamy już w powiecie pięć, a wkrótce będą dwa kolejne. Jako przewodniczący Powiatowej Rady Sportu cieszę się, że baza sportowa w naszym powiecie się rozrasta.”


Fot. Andrzej Kozłowski
W imieniu Zarządu i Rady Powiatu starosta podarował burmistrzowi zestaw piłek

Wręczając sportowy suwenir burmistrzowi Ślęczce, wicemarszałek Mariusz Kleszczewski powiedział: „Orliki to niespotykany w światowym wymiarze przykład współpracy samorządu z administracja rządową. Zapraszam wszystkich do spędzania czasu na sportowo. Cząstkę Stadionu Śląskiego macie państwo u siebie, to tutaj trafiły krzesełka z modernizowanego Stadionu.”


Fot. Andrzej Kozłowski
Na ręce burmistrza trafił również sprzęt sportowy od wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego

Po wspólnym przecięciu wstęgi, burmistrz mówił: „Zakończenie tej inwestycji to dla nas ważna chwila. Sukcesy sportowe nie rodzą się znikąd, a talenty sportowe zaczynają się rodzić właśnie na takich boiskach.”


Fot. Andrzej Kozłowski
Wojewodę Śląskiego reprezentowała asystentka i radna powiatowa Anna Socha - Korendo

Burmistrz Jacek Ślęczka wraz z przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanną Kołodziejczyk wręczyli dyrektorce Zespołu Szkół w Koziegłowach Joannie Luli, symboliczny klucz do obiektu sportowego, przekazując tym samym boisko w użytkowanie społeczności Gminy Koziegłowy, a w szczególności dzieciom i młodzieży Zespołu Szkół w Koziegłowach. Znicz olimpijski, który przypomina o ideałach olimpijskich: szybciej, wyżej, silniej, wspomaganych zasadą fair play, zapalili Zbigniew Myga- były trener reprezentacji kraju i zawodnik piłkarski klubów pierwszoligowych krajowych i zagranicznych, zasłużony działacz sportowy oraz Karolina Wcisło i Dominik Kuczera - członkowie uczniowskich klubów sportowych „Olimp” i „Fair Play”.
Orlik w Koziegłowach powstał w ciągu niespełna 6 miesięcy. Na budowie pracowało około stu fachowców różnych specjalności. Prawie 4 tys.m2. powierzchni sportowej to nie tylko zwykłe boiska: piłkarskie i wielofunkcyjne z polami do koszykówki i siatkówki oraz ich ogrodzenia. Składają się na nią również chodniki, zaplecze socjalno-sanitarne, maszty oświetleniowe z oprawami halogenowymi, przyłącze kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz z odwodnieniem, trybuny, schody oraz parking. Zastosowane na boiskach nawierzchnie: z trawy syntetycznej oraz poliuretanowej, zapewniają ich długotrwałą żywotność. Obiekt finansowany był ze środków budżetu gminy Koziegłowy oraz dofinansowany ze środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także budżetu Województwa Śląskiego.

04

MAJ

2010

32099

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1250565_912466469.JPG

Zdjęcie: P1250565_912466469.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.