Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 13 czerwca na obiekcie w szkole podstawowej Nr 2 w Myszkowie, odbył się XXXI Bieg Pięciu Stawów. Bieg zakończył się sukcesem myszkowian. W najważniejszym ze startów - biegu głównym Ewa Kalarus zwyciężyła wśród kobiet, a Piotr Magiera wśród mężczyzn. Tegoroczny Bieg odbył się z okazji 60-lecia Miasta Myszkowa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na najwyższym podium myszkowianin Piotr Magiera

Trasa jak corocznie biegła ulicami: start - ul. Zamenhoffa, Millenium, Graniczna, Bory, Zamenhoffa, Millenium, meta - ul. Graniczna. Na starcie mogliśmy oklaskiwać kilkoro myszkowskich zawodników. Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miasta Myszkowa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a jego współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie, Uczniowski Klub Sportowy przy MOSiR Myszków i Ludowy Klub Sportowy Myszków.
W biegu głównym na 10 km, wystartowało blisko sześćdziesięciu zawodników z całej Polski, wśród których wygrał Piotr Magiera z LKS Myszków z czasem 33,05 sek, przed tomaszowianinem Rafałem Wroniszewskim z czasem 33,44 i zawodnikiem Mety Lubliniec Sebastianem Klerem, który pobiegł w czasie 35,05 sek. Wśród myszkowian tym biegu startowali ponadto Marek Szynkowski – (18 msc.), Jerzy Cebula z Żarek Letnisko (23), Jerzy Janus (24), Leszek Czekalski (26), Włodzimierz Rajczyk z Żarek Letnisko (28), Przemysław Ambroży (34), Jakub Szulc (35), Jan Machowski z Koziegłów (38), Marek Stolarski (39), Bartłomiej Bąba – Goc (43), Tomasz Pęczek (46), Rafał Nietresta (48), Krzysztof Niepiekło z Żarek Letnisko (51), Zbigniew Ginalski (52), Tadeusz Bartnik (55), Mariusz Błachowicz (56).
Wśród pań najlepsza była myszkowianka Ewa Kalarus na co dzień startująca w klubie CSK Budowlani Częstochowa z czasem 42,37 sek, przed Zofią Leśkiewicz z Bielska Białej 50,03 sek i Barbara Szymczyk z Rudy Śląskiej 52,34 sek. W biegu głównym wystartowała również inna z naszych zawodniczek Edyta Zaporowska, która zakończyła bieg z czasem 54,35 i uplasowała się tuż za pudłem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Najszybsza wśród pań Ewa Kalarus z Myszkowa

Medale i puchary ufundował Zarząd Powiatu, a w imieniu starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, wręczyli je wicestarosta Jan Kieras, rzecznik prasowy Starostwa Andrzej Kozłowski oraz Włodzimierz Rzetelski i Stanisław Nowak z LKS Myszków.
Bieg V Stawów to również start młodszych kategorii wiekowych, przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

23

CZE

2010

40863

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270736_638451306.JPG

Zdjęcie: P1270736_638451306.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.